Zajtra sa v Bratislave otvára prvá hala extrémnych športov, v ktorej nebude núdza o adrenalín

  • Posúvať svoje športové hranice budeš môcť už aj v úplne novej profesionálnej hale určenej na extrémne športy.
han
facebook.com/HangairSlovensko
  • Posúvať svoje športové hranice budeš môcť už aj v úplne novej profesionálnej hale určenej na extrémne športy.

V komplexe Hangair, ktorý sa nachádza v bratislavských Vajnoroch, si na svoje prídu ako snowboardisti, skateboardisti, fresetyloví lyžiari či BMX jazdci, tak aj amatérsky športovci s túžbou po adrenalíne.

Za celým projektom stojí skupinka štyroch Slovákov, ktorým sú akčné a extrémne športy naozaj blízke. Hlavným investorom je niekdajší hokejový reprezentant Dominik Graňák. Výška celkovej investície do jedinečného športového komplexu by pritom nemala presiahnuť 1,5 milióna eur. V tíme je aj hokejistov brat Adam Graňák či Tomáš Leiblinger. Tí pracovali pre firmu Red Bull, ktorej doménou sú práve extrémne športy. Projekt podporil aj wakeboardista, snowboardista a organizátor športových podujatí Milan Purdeš a značnou čiastkou prispela aj akčná marketingová agentúra Kreativ Gang.

Multifunkčný priestor, akým je Hangair, má veľký potenciál zlepšiť podmienky na športovanie v hlavnom meste a jeho okolí. Ide o unikátny koncept, na ktorý len tak ľahko v Európe nenarazíš. Tím stojaci za Hangair sa inšpiroval tými najlepšími hráčmi v oblasti extrémnych športov. Do značnej miery ich inšpirovala napríklad hala vo švajčiarskom Laaxe a ďalšie podobné vo Fínsku, Andorre alebo Varšave.

„Často dostávame otázku, prečo sme ju nepostavili v Jasnej či v Liptovskom Mikuláši, kde to majú snoubordisti aj lyžiari bližšie. Ale my sme museli brať do úvahy aj ekonomické hľadisko, preto bola Bratislava od začiatku jasná voľba,“ povedal Adam Graňák pre forbes.sk

Hangair je prvý a jediný svojho druhu na Slovensku. Športová hala poteší všetkých, ktorí chcú posúvať svoje limity v najbezpečnejších podmienkach – od úplných začiatočníkov až po profesionálov.

K dispozícii máš skoky s tromi výškovými platformami. Na 6-metrovej platforme z upravenej brezovej preglejky si najlepšie zatrénuješ na BMX, kolieskových korčuliach a skateboarde. Ostatné dva skoky sú pokryté umelým povrchom Snowflex® a sú vhodné pre lyže aj snowboard. Nižší má 7-metrovú platformu a vyšší 9-metrovú. Dopadať budeš do penového bazéna s rozmermi 12 x 9 metrov.

O rôzne športové projekty sa už na Slovensku pokúšali viacerí, no často neúspešne. Hangair je dôkazom, že so skutočným zapálením a vzťahom k športu to ide. Už teraz je isté, že Hangair sa stane obľúbeným miestom všetkých milovníkov adrenalínu. Navyše má potenciál pritiahnuť podobne založených ľudí z okolitých krajín, ako aj vychovať budúcich šampiónov v extrémnych športoch.

Viac o Hangair sa dozvieš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech