Zajtrajší Super Bowl nebude len sviatkom športu, ale aj reklamy. Toto je 7 najlepších tohtoročných spotov

  • Obľúbená klasika, ktorá vychádza tesne pred hrou, hostí každý rok najväčšie hviezdy štátov
  • Cardi B, Jeff Bezos či Steve Carell si v minulých ročníkoch strihli hlavné role v reklamách, ktoré skôr pripomínajú krátkometrážny trhák
Super_Bowl_Football546245221023
AP Photo/David J. Phillip
  • Obľúbená klasika, ktorá vychádza tesne pred hrou, hostí každý rok najväčšie hviezdy štátov
  • Cardi B, Jeff Bezos či Steve Carell si v minulých ročníkoch strihli hlavné role v reklamách, ktoré skôr pripomínajú krátkometrážny trhák

Zajtra Ameriku čaká každoročný majstrovský zápas Národnej futbalovej ligy Super Bowl. Od roku 2004 sa hrá prvú februárovú nedeľu. Je to zavŕšenie pravidelnej sezóny, ktorá sa začína koncom leta predchádzajúceho roka.

Okrem samotného zápasu a bohatého sprievodného programu, ktorý prebieha cez polčas, je Super Bowl už tradične aj o reklamách. Američanmi obľúbená klasika, ktorá vychádza tesne pred hrou, hostí každý rok najväčšie hviezdy štátov. Cardi B, Jeff Bezos, Steve Carell či Michael B. Jordan si v minulých ročníkoch strihli hlavné role v reklamách, ktoré skôr pripomínajú krátkometrážny trhák.

Reklamné spoty s produkciou vo výške niekoľkých miliónov dolárov sa stali obľúbenými najmä vďaka celebritám, vtipom a kvalite spracovania jednotlivých reklám.

V pandemickom roku sa niektorí zvyčajní inzerenti veľkých spoločností rozhodli presmerovať svoje prostriedky inde ako na reklamu, ale to nezabránilo iným spoločnostiam v chrlení kvalitných reklám. Tu je prehľad niektorých najlepších tohtoročných spotov Super Bowl, o ktorých píše aj Fox News.

Michael B. Jordan ako nový hlas Alexy

Medzi najväčšieho favorita sa radí reklama na Alexu od Amazonu. Ženský hlas v tomto spote vystriedal herec Michael B. Jordan známy z Black Panthera. 

When life gives you lemons…

Bud Light Seltzer Lemonade spravili reklamu pre svoje nové príchute citrónových limonád. Reklama sa aj v tomto prípade nesie vo vtipnom duchu a stelesňuje americké príslovie when life gives you lemons make lemonade, čo v doslovnom preklade znamená, že keď ti život dá citróny, sprav z nich limonádu. 

Autor, americký spisovateľ Dale Carnegie, tým však myslel, že aj v nešťastných situáciách by si si mal zachovať chladnú hlavu a nájsť vo veciach to pozitívne. 

Jedz lokálne s Uber Eats

Cardi B je už akousi tradíciou, čo sa týka reklám pre Super Bowl. Objavuje sa v nich každý rok, tento si na pár sekúnd zahrala v reklame na podporu lokálnych reštaurácií od delivering spoločnosti Uber Eats.

Sladkosti ako bolestné

M&M’s vymysleli tento rok vtipnú reklamu, v ktorej známi herci dávajú „bolestné“ ľuďom, ktorým povedia síce kruté veci, ale bez pretvárky. 

 

Komici chcú v reklame na elektromobil predbehnúť Nórsko

Známy komik Will Ferrell si zažartoval v spote na elektromobil spoločnosti General Motors. V reklame hrajú ďalší komik a komička a spolu sa snažia prísť do Nórska, ktoré chcú poraziť v počte elektromobilov na obyvateľa.

 

Nožnicovoruký Edward

Najkratšiu reklamu predstavil Cadillac, ktorý odkazuje na film od Tima Burtona Nožnicovoruký Edward. V spote sa dokonca na sekundu objavila aj Winona Ryder. Či sa v pokračovaní pridá Johnny Depp, je otázne. 

Óda na chrumky

Hollywoodsky pár Mila Kunis a Ashton Kutcher prespievali v reklame na chrumky Cheetos známy hit It Wasn’t Me, čo v preklade znamená, to som nebola ja. Ashton pristihol Milu pri tajnom jedení chrumiek, čo herečka následne popiera.

The Weekend na halftime

Dnes hry oznámili, že tohtoročnou star polčasového vystúpenia bude R&B spevák s kanadským pôvodom The Weekend.

Polčasovú show umelcov Super Bowlu sleduje každoročne obrovské publikum. Dvojica Jennifer Lopez a Shakira mali vlani v Miami okolo 103 miliónov divákov.

Prinášame ti zoznam umelcov, ktorí vystupovali v minulých rokoch, ich vystúpenia vždy stoja za to a dajú sa prirovnať k otváraciemu programu na Olympijských hrách.

2021: The Weekend

2020: Jennifer Lopez and Shakira

2019: Maroon 5, Travis Scott, Big Boi

2018: Justin Timberlake, The Tennessee Kids, University of Minnesota Marching Band

2017: Lady Gaga

2016: Coldplay, Beyonce, Bruno Mars

2015: Katy Perry, Lenny Kravitz and Missy Elliott

2014: Bruno Mars, Red Hot Chili Peppers

2013: Beyonce

Zdroje: Fox News , Super Bowl, CBS, NFL

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech