Zakladateľ Pokecu Milan Dubec ponúkol štátu očkovací web zadarmo. Matovič mu odpovedal komentárom na Facebooku

  • Nový web sľubuje do týždňa, maximálne dvoch. Dokonalú verziu do mesiaca
  • Matoviča o tom informoval prostredníctvom sociálnej siete
  • Milan Dubec je zakladateľom portálov Azet a Pokec a je bývalý riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia
pjimage (88)
Index/Maňo Strauch, DPA/Hannibal Hanschke, TASR/Jaroslav Novák,
  • Nový web sľubuje do týždňa, maximálne dvoch. Dokonalú verziu do mesiaca
  • Matoviča o tom informoval prostredníctvom sociálnej siete
  • Milan Dubec je zakladateľom portálov Azet a Pokec a je bývalý riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 považujú mnohí ľudia za chaotické a problémové. Otvorené termíny sa zverejňujú na stránke korona.gov.sk.

Nie každý však ovláda techniku, a tak sa prihlásili len tí, ktorí mali šťastie, alebo zachytili najnovšie informácie o voľných termínoch. V sobotu sa rozchytali v priebehu niekoľkých hodín.

Nový web urobí aj do týždňa

Zakladateľ portálov Pokec.sk alebo Azet.sk Milan Dubec, ktorý je mimochodom aj bývalý riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia, včera na svojom Facebooku nechal odkaz venovaný premiérovi Igorovi Matovičovi. Reagoval týmto na chaotické prihlasovanie. „Ako skupina dobrovoľníkov vám ponúkame zadarmo nový web, kde sa budú môcť ľudia dôstojne zaregistrovať do poradovníka očkovania, prídu im notifikácie a v poradí, v akom sa zaregistrovali, budú pozývaní na očkovanie.“

Prvú verziu nového webu sľubuje do týždňa, maximálne dvoch. „Dokonalú do mesiaca. Ak máte záujem. Napíšte. Referencie – weby a aplikácie, ktoré používa milión Slovákov denne. Toto je reálna ponuka, nie hate,“ dodáva Milan Dubec na Facebooku.

Vážený pán premiér Igor Matovic, Ako skupina dobrovoľníkov vám ponúkame ZADARMO nový web, kde sa budú môcť ľudia…

Uverejnil používateľ Milan Dubec Nedeľa 7. marca 2021

Igor Matovič nenechal zakladateľa Pokecu dlho čakať. Informoval o tom portál Živé aktuality. Do niekoľkých hodín mu odpovedal. Samozrejme, komentárom. „Rád sa o tom pobavím. Pošlite do správy číslo,“ napísal premiér. Či sa dočkáme nového webu, to nevieme. Zatiaľ sa však ľudia môžu prihlasovať po starom.

zdroj: screen FB

Termíny na očkovanie

V pondelok a utorok (9. 3.) vo večerných hodinách bude postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre ľudí starších ako 70 rokov. V stredu (10. 3.) alebo štvrtok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať minimálne 30 000 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pre ľudí vo veku 60 až 70 rokov.

„Očkovacie termíny sa otvárajú tak, aby každá jedna dostupná dávka vakcíny nebola uložená v sklade, ale aby bola v čo najkratšom čase podaná ľuďom,“ povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Jednotlivé fázy sa spúšťajú otvorením prihlasovania pre príslušné skupiny obyvateľov vo formulári na prihlasovanie v centrálnom objednávkovom systéme. Ak patríte do jednotlivých fáz, môžete požiadať o očkovanie. Ministerstvo zdravotníctva uvádza, že otvára očkovacie kapacity priebežne podľa doručených dodávok vakcín od výrobcov a dostupných kapacít očkovacích centier.

Zdroje: Živé aktuality, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá