Zaleť si ešte pred Vianocami na vyhriatu pláž. Stačia ti 4 hodiny a pár eur

  • Fuerteventura má mnoho prívlastkov, nazývajú ho veterný ostrov či malá sestra Sahary
  • Treba však povedať, že toho ponúka viac než len vietor a piesok
Fuertaventura Island
Unsplash/Giorgio Grani, Instagram/fuerteventura_island_
  • Fuerteventura má mnoho prívlastkov, nazývajú ho veterný ostrov či malá sestra Sahary
  • Treba však povedať, že toho ponúka viac než len vietor a piesok

Každý z Kanárskych ostrovov je unikátny svojou farbou. Zelené Tenerife, čierne Lanzarote, hnedá Fuerteventura s tyrkysovou vodou. Tento najdlhší ostrov z kanárskeho súostrovia sa pýši najkrajšími plážami, a to nielen v Atlantiku.

Je obľúbeným miestom na surfovanie, kitesurfing alebo windsurfing. Fuerteventura však ponúka aj bohatý nočný život, skalnaté chodníky po vyprahnutých hrebeňoch alebo tajomné útesy a jaskyne na pobreží.

Fuerteventura je niečo ako Havaj Európy. Má dokopy cez 150 kilometrov piesočnatých pláží s tyrkysovou vodou. Nájdeš tu asi všetky druhy pláží – s čiernym pieskom, bielym či zlatistým. Sú tu aj odľahlé pláže bez turistov a ruchu alebo kamenné pláže vhodné na surf.

Za zmienky určite stojí Sotavento – niekoľko kilometrov dlhá pláž, ktorá sa za prílivu zaleje vodou a vytvorí lagúnu. Má biely piesok, pozvoľný vstup do mora a ani za silného vetra tu nie sú veľké vlny. Pokiaľ je odliv, pláž sa zmení na obrovskú pieskovú plochu.

Cofete je zase odľahlá pláž v nádhernom prostredí hôr, púští a absolútne mimo civilizácie. Pláž Flag Beach Corralejo je najväčšia pláž na severe ostrova. Má kompletné vybavenie od barov, cez požičovne surfov a kitov, až po ležadlá a slnečníky.

Pláž Ajuy je menšia a nachádza sa v odľahlom mestečku Ajuy. Ide o čiernu sopečnú pláž, jedinú svojho druhu na ostrove. Vlny sú tu silnejšie, ale voda priezračne čistá. Deň na pláži tu môžeš spojiť aj s prechádzkou do neďalekých Cuevas de Ajuy, ktoré sú vzdialené len 15 – 20 minút pešo. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa fuerteventura_island_ (@fuerteventura_island_)

Nevynechaj ani Oasis Park – najväčší zoo a botanický park na Kanárskych ostrovoch. Nachádza sa v južnej polovici ostrova pri východnom pobreží pri meste La Lajita.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: momondo.com.uk, spain.info, fuerteventura.rocks, TripAdvisor, guidetocanaryislands.com, alamy.com, Rentalcars.com, barcelo.com, surfers-island.es

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá