Zamestnanci Elona Muska sú vytočení. Strápňuje nás, píšu

  • Zamestnanci SpaceX chcú Muskovi adresovať otvorený list
  • Jeho správanie vykresľuje celú spoločnosť, s čím nesúhlasia
Elon Musk
Instagram/Elon Musk
  • Zamestnanci SpaceX chcú Muskovi adresovať otvorený list
  • Jeho správanie vykresľuje celú spoločnosť, s čím nesúhlasia

Zamestnanci spoločnosti SpaceX majú podľa všetkého dosť. Portál The Verge informuje, že chcú Elonovi Muskovi adresovať otvorený list, v ktorom nešetrili kritikou.

Odsúdili v ňom jeho nedávne správanie na internete. „Elonovo správanie vo verejnom priestore je pre nás často zdrojom rozptýlenia a rozpakov. Najmä v posledných týždňoch,“ cituje list spomínaný portál, ktorý získal a zverejnil kópiu dokumentu.

Porušil zásady, tvrdia zamestnanci

Samotný Musk a ani hovorca spoločnosti SpaceX zatiaľ k téme neponúkli žiadne vyjadrenie. List bol však zdieľaný s viac ako 2 600 zamestnancami v ich internej komunikácii.

Dnes nie je jasné, koľko zamestnancov ho podpísalo. V liste sa však uvádza, že na ňom spolupracovali zamestnanci naprieč „spektrom pohlavia, etnickej príslušnosti, seniority a technických rolí“.

Pracovníci ho môžu podpísať verejne alebo anonymne. Nakoniec má byť zaslaný prevádzkovej riaditeľke SpaceX Gwynne Shotwellovej.

V liste sa uvádza, že Musk porušil zásady spoločnosti, ktoré hovoria o „žiadnych debiloch“ a „nulovej tolerancii“. Spomínané zásady sa týkajú správania, ktoré sa považuje za nevhodné.

Prestrelil, naznačujú

Musk sa dlhodobo prezentuje svojimi výstrelkami na Twitteri. Generálny riaditeľ SpaceX napríklad verejne odsúdil Demokratickú stranu a na sociálnej sieti tiež oznámil, že proti nemu strana spustí „kampaň špinavých trikov“.

V apríli zdieľal Musk obrázok Billa Gatesa a emoji tehotného muža a popisom: „V prípade, že sa potrebujete rýchlo zbaviť erekcie.“

Business Insider píše, že Musk na Twitteri vtipkoval len niekoľko hodín po tom, čo mu oznámili, že plánujú zverejniť správu o bývalej letuške, ktorej spoločnosť SpaceX zaplatila 250-tisíc dolárov po tom, čo Muska obvinila zo sexuálneho obťažovania.

Musk pre Insider vtedy povedal, že je v príbehu „oveľa viac“ a neskôr na Twitteri o obvineniach žartoval. Argumentoval, že ak by mal sklony k sexuálnemu obťažovaniu, dostalo by sa to na povrch počas jeho 30-ročnej kariéry skôr.

musk-wave

Za Muska sa hanbia

Zamestnanci v otvorenom liste uvádzajú, že je Elon ich generálny riaditeľ a tiež najvýznamnejší hovorca, ktorý je vnímaný ako tvár spoločnosti SpaceX.

Každý jeho tweet je de facto verejným vyhlásením spoločnosti. Je veľmi dôležité, aby sme našim tímom a potenciálnym talentom jasne ukázali, že jeho správy neodrážajú našu prácu, naše poslanie a ani naše hodnoty.“

V liste ponúkajú zamestnanci tri možné riešenia tejto situácie. Spoločnosť by podľa nich mohla Muskovo škodlivé správanie na Twitteri verejne odsúdiť. SpaceX by sa mal podľa ich slov dištancovať od osobnej značky Elona Muska.

Navrhujú tiež, aby sa na zodpovednosť brali úplne všetci, aj vedenie. Chcú tak zabezpečiť, aby bola spoločnosť vhodným pracovným prostredím pre každého.

V liste tiež odporúčajú, aby sa jasnejšie definovali a neskôr aj presadzovali zásady „žiaden debil“ a „nulová tolerancia“.

Niektorí zamestnanci tvrdia, že sa za správanie najbohatšieho človeka na svete a zároveň ich nadriadeného hanbia.

Zdroje: The Verge, Business Insider

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá