Zamestnanci Googlu si budú do júla 2021 užívať home office. Dôvody sú jasné

  • Holdingová materinská spoločnosť Googlu, Alphabet Inc., informovala o tom, že zamestnancom Googlu predĺži home office o pol roka
  • Okrem toho, že zamestnávatelia ušetria za priestore, zamestnanci nebudú mať problém s tým, kam dať deti
google
Unsplash/Nathana Rebouças/Jan Baborák
  • Holdingová materinská spoločnosť Googlu, Alphabet Inc., informovala o tom, že zamestnancom Googlu predĺži home office o pol roka
  • Okrem toho, že zamestnávatelia ušetria za priestore, zamestnanci nebudú mať problém s tým, kam dať deti

Výhody home officu sme preberali už niekoľkokrát. Okrem toho, že môžeš pracovať z domu a mať tak pri práci väčšie pohodlie, je home office výhodný aj pre zamestnávateľov. Tým totiž odpadá povinnosť platiť nájom za kanceláriu, kúrenie, internet či vodu.

Tento fakt si uvedomila aj spoločnosť Alphabet Inc., holdingová materinská spoločnosť Googlu. Tá po novom umožní zamestnancom pracovať z domu až do júla 2021, píše Bloomberg. Dôvodom je nárast ďalších počet prípadov infikovaných koronavírusom.

Zamestnávateľom je viac ako jasné, že najvhodnejšou alternatívou je nechať svojich zamestnancov pracovať z domu. Nielenže tak znížia riziko nákazy medzi kolegami na úplne minimum, no stále ušetria peniaze za priestory či energie. 

Home office ako prevencia 

O tom, že zamestnanci Googlu si budú užívať home office do konca roku 2020, BBC informovalo začiatkom mája. Vysokí predstavitelia spoločnosti sa však rozhodli home office predĺžiť v snahe predísť zbytočnej nákaze zamestnancov. Zároveň takto predvídajú potenciálne budúce udalosti, kedy sa situácia môže ešte zhoršiť. Naznačuje to počet nakazených pacientov, ktorý denne závratne rastie. 

google
zdroj: Unsplash/Greg Bulla

Generálny riaditeľ Sundar Pichai v pondelok napísal svojim zamestnancom e-mail, aby ich informoval o zmenách. „Dúfam, že vám to poskytne flexibilitu, ktorú potrebujete na vyváženie práce so starostlivosťou o seba a svojich blízkych v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov,“ napísal Pichai.

Mnoho škôl sa totiž rozhodlo, že začiatok nového akademického roku posunú. Rodičia sa teda opäť dostatnú do situácie, kedy budú musieť pracovať a zároveň sa starať o svoje ratolesti.

Doma budú aj zamestnanci Facebooku a Amazonu

S nárastom prípadov nákazy mnoho amerických spoločností reviduje svoje plány na opätovné otvorenie kancelárií. Spoločnosť Google bola jednou z prvých veľkých spoločností, ktoré nariadili zamestnancom zostať doma, keď sa v marci začal šíriť koronavírus naprieč Amerikou.

Viac ako 1 500 testov odhalilo 23 nových prípadov koronavírusu na Slovensku

Pôvodnú myšlienku nechať zamestnancov pracovať z domu do začiatku roku 2021 podporili aj spoločnosti ako Facebook Inc. či Amazon.com Inc. Google však home office svojim zamestnancom predĺžil o viac ako polroka.

Zdroje: Bloomberg , BBC, Science Mag

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK