Zamestnanci postavili pred vilu Jeffa Bezosa gilotínu. Vraj ich vykorisťuje a je rasista

  • Podporuje bohatých namiesto chudobných komunít
  • Vyhodil zamestnanca, ktorý viedol černošskú skupinu ľudí v Amazone, dôvod však udal iný
jeff
TASR, AP Photo/Ted S. Warren, youtube/387 News
  • Podporuje bohatých namiesto chudobných komunít
  • Vyhodil zamestnanca, ktorý viedol černošskú skupinu ľudí v Amazone, dôvod však udal iný

Pred domom Jeffa Bezosa sa zo sobotnej noci na ráno objavila gilotína. Pod ňou sa vynímal transparent neveľkých rozmerov, ktorý hovorí o vyššej miere vynaloženej pomoci a podpory pre chudobné komunity namiesto takej, ktorú poskytuje bohatým ľuďom. Informovala o tom pred niekoľkými hodinami washingtonská divízia televíznej stanice Fox 5.  

Protestujúci očakávajú reakciu. 

Aj oni majú hlas

Gilotínou, ktorá v minulosti slúžila ako zariadenie určené na popravu ľudí, sa nespokojné davy často vyhrážajú oligarchom, bohatým či politicky mocným predstaviteľom podnikateľskej sféry alebo krajinnej vlády, s ktorou nesúhlasia. 

Snažia sa nás zastrašiť a umlčať, pomôžu len nože,“ hovorí jeden z demonštrujúcich zachytený na videu.

Celý protest vyzeral ako jedna absolútne dokonale zorganizovaná akcia. Časť protestujúcich blokovala cestu pre Bezosovým domom tak, že na nej sedeli, aby sa nikto nedostal bližšie k majetku šéfa Amazonu a zároveň nerušil druhú časť, ktorá sa spevom priblížila k doma a inštalovala gilotínu.

Kritizovali ho najmä za zneužívanie a vykorisťovanie vlastných zamestnancov, otcov rodín a ochudobňovanie komunít.

Amazon spolupracuje priamo s políciou, aby nás sledoval, čím vyvolával rasistické strachy v mene zisku. Zdvojnásobením toho, ako zúfalo spolupracujú s odbormi, prepustil Amazon a rasisticky ohováral a očierňoval jedného z manažérov Chrisa Smallsa,“ stálo na jednom z letákov, ktorými sa vyzbrojili odporcovia systému Amazonu. 

Demonštranti tiež kritizovali spoločnosť za údajné týranie a šikanovanie zamestnancov a za predaj technológie na rozpoznávanie tváre, tzv. tvárovej biometrie, orgánom činným v trestnom konaní. 

Príbytok Jeffa Bezosa sa nachádza v centre Washingtonu DC a sídli priamo oproti textilnému múzeu. Hodnota budovy, ktorá na prvý pohľad pripomína kaštieľ, je podľa overených zdrojov 23 miliónov dolárov. 

Black Lives Matter

Spoločnosť Amazon sa spoločne s Jeffom Bezosom začiatkom mesiaca pripojila k iniciatíve Black Lives Matter a sám Bezos sa vyjadril, že podporovať černošskú komunitu v jeho spoločnosti ale aj v krajine treba. Všetci spoločne totiž podľa jeho slov pracujú na budovaní obrazu Ameriky. 

Napriek všetkému si však vyslúžil kritiku a spolu s ňou aj gilotínu kvôli prepusteniu a zlému zaobchádzaniu so spomínaným zamestnancom Chrisom Smallsom, ktorý organizoval a prideľoval prácu práve černošskej komunite. 

To, prečo ho prepustili, nebolo podľa Amazonu kvôli rasovej otázke. Nedodržiaval sociálne dištančné rozostupy. 

Zdroje: fox5dc.com, independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech