Zamestnanec SpaceX tvrdí, že Elon Musk je tvorcom Bitcoinu. Tu je jeho vyjadrenie

  • Teóriu vzniesol jeden z bývalých zamestnancov spoločnosti SpaceX
  • Podľa neho by mal byť Musk tvorcom Bitcoinu
musk coll
wikimedia.org/pcrevue.sk
  • Teóriu vzniesol jeden z bývalých zamestnancov spoločnosti SpaceX
  • Podľa neho by mal byť Musk tvorcom Bitcoinu

Bývalý zamestnanec Muskovej spoločnosti SpaceX, ktorej hlavná priorita je dostať ľudí na Mars, pred časom prišiel s tvrdením, že Musk by mohol byť tvorcom Bitcoinu. Ako dôkaz uviedol niekoľko zdanlivo súvisiacich náhôd, ktoré mali génia usvedčiť. „Pôvodný kód Bitcoinu z roku 2008 bol napísaný niekým, kto má perfektné znalosti v ekonomike a kryptografii,“ povedal ex-zamestnanec Sahil Gupta.

Elon má skúsenosti s ekonomikou a napísal kód pre softvér Zip2 a pre Paypal. Mimo toho je Elon skutočným vševedom a samoukom. Svoje vedomosti zdokonaľuje neustálym štúdiom a následne uplatňuje svoje nadobudnuté znalosti. To je spôsob, akým stavia rakety, akým vynašiel Hyperloop (koncept vysokorýchlostného transportného systému) a akým prípadne mohol vytvoriť Bitcoin,“ tvrdí Gupta.

Včera však Musk uverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom odmieta toto tvrdenie. „Nie je to pravda. Jeden priateľ mi niekoľko rokov posielal časť svojich bitcoinov, ale neviem, kde skončili.“ Musk tvrdí, že nevlastní ani jeden Bitcoin, a preto je nepravdepodobné, že by bol tvorcom tejto kryptomeny. Zakladateľ Bitocinu, ktorý vystupuje pod (pravdepodobne) pseudonymom Satoshi Nakamoto by malo totiž vlastniť až 10 miliónov bitcoinov, čo predstavuje 94 836 333 459 eur.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech