Zamilovali sa do bubliniek. Vďaka nim má východ Slovenska svoj prvý prosecco van

  • Bubble Boy je pojazdný vozíček plný dobrého pitia
  • Adam a Júlia si na východe Slovenska založili svoj prvý Prosseco van
Bubble Boy
  • Bubble Boy je pojazdný vozíček plný dobrého pitia
  • Adam a Júlia si na východe Slovenska založili svoj prvý Prosseco van

Za brandom s chytľavým názvom Bubble Boy stoja Júlia a Adam Paulíkovci, ktorí o sebe hovoria ako o milovníkoch vína. „Prosecco vany sú už vo svete veľmi rozšírené. Pamätám si, keď sme to prvýkrát s manželkou videli na Instagrame. Nevedeli sme sa vynadívať. Onedlho, v auguste 2018, sme mali svadbu a veľmi sme si želali mať tam takéto autíčko. Prišli sme ale na to, že na Slovensku nič také nie je. A tam sa to celé začalo,“ hovorí pre Startitup Adam.

zdroj: Bubble Boy

Dvojica priznala, že začiatky podnikania z hľadiska administratívy neboli ľahké, no pýtali sme sa aj na legislatívne obmedzenia kvôli predaju špecifického produktu, akým je alkohol. Adam prezradil, že jediné, čo museli získať, je povolenie na predaj alkoholu a pravidelne nahlasovať  akcie Colnému úradu. Na celom projekte začali intenzívne pracovať len v januári tohto roka a už vo februári sa pomaly začali predstavovať svetu.

Zaujímali nás aj investície. „Najväčšou investíciou bol samotný Prosecco van a doladenie potrebných technických detailov, akým je napríklad kúpa špeciálneho vozíka na prevoz autíčka. Musíme priznať, že sme netušili, koľko práce nás čaká, kým obslúžime prvého zákazníka. No, neľutujeme ani minútu. Je to naša srdcová záležitosť,“ hovorí Adam.

zdroj: Bubble Boy
zdroj: Bubble Boy

Pýtaš sa, odkiaľ pochádza prosseco, ktoré vo svojom vane čapujú? Výber bol, podľa slov autorov tohto zaujímavého projektu, zdĺhavý, no veľmi si ho užili. Hovoria, že Košice vínom žijú a pri výbere im pomáhali priatelia. V autíčku čapujú 100% Glera frizzante, Ružové frizzante a vo fľašiach nájdeš to najlepšie, čo taliansky región Valdobbiadene ponúka a nechýbajú ani letné miešané drinky z Prosecca.

zdroj: Bubble Boy

Nevšedné autíčko s pokladom v kufri môžeš stretnúť na svadbách, privátnych akciách, gastronomických podujatiach a festivaloch zatiaľ len na východe Slovenska, no zostať len na tomto fronte neplánujú. Chcú svojimi bublinkami robiť radosť hosťom na celom Slovensku a intenzívne na tom pracujú. Držíme palce.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech