Zaočkovaní sú odsúdení na víťazstvo. Čím horšia tá prichádzajúca vlna bude, tým viac ľudí presvedčí, tvrdí Jakub Goda

  • Podľa publicistu a aktivistu Jakuba Godu sa o pár týždňov situácia na Slovensku zvrtne
  • Nemyslí tým len príchod tretej vlny, ale hlavne to, že očkovaných bude nad 50 %
  • „Na konci sa očkovať budú chcieť takmer všetci, ale mnohí to už nestihnú a „zaočkuje“ ich vírus,“ tvrdí
nemocnica lekári
TASR/Jens Büttner/dpa-Zentralbild/dpa
  • Podľa publicistu a aktivistu Jakuba Godu sa o pár týždňov situácia na Slovensku zvrtne
  • Nemyslí tým len príchod tretej vlny, ale hlavne to, že očkovaných bude nad 50 %
  • „Na konci sa očkovať budú chcieť takmer všetci, ale mnohí to už nestihnú a „zaočkuje“ ich vírus,“ tvrdí

Spoločnosť sa postupne začína rozdeľovať na očkovaných a neočkovaných. Obe skupiny proti sebe pomerne vytrvalo a so zanietením bojujú a tých, ktorí sa do boja nezapájajú, je pomenej. Podľa aktivistu a publicistu Jakuba Godu je zbytočné odporovať.

Odsudzuje politikov priživujúcich sa na pandémii a tvrdí, že novoobjavené a veľmi populárne pravidlo zo sociálnych sietí „čím viac antivaxerov, tým menej antivaxerov“ platí.

Nadbiehanie antivaxerom je strašlivá miskalkulácia. Platí to ďaleko nad rámec známeho zákona, že čím viac antivaxerov, tým menej antivaxerov. A platí to dokonca aj z pragmatického pohľadu väčšiny politikov, ktorí to robia, sami na to doplatíte. Staviate sa na tú stranu histórie, na ktorej bude stáť čoraz menej ľudí a na jej konci nie je nič len bolesť a prehra.“

„Táto otázka nemá otvorený koniec, všetci vieme, ako to dopadne. Na konci sa očkovať budú chcieť takmer všetci, ale mnohí to už nestihnú a zaočkuje ich vírus,píše na sociálnej sieti a upozorňuje na príbeh z Alabamy, kde delta variant udrel v plnej sile.

V krajine stúpa počet nakazených, hospitalizácií a úmrtí, no miera zaočkovanosti stagnuje. Lekárka z Alabamy opísala, ako to v miestnej nemocnici vyzerá. Ako sama uvádza, nákaza delta variantom sa stáva osudnou najmä pre nezaočkovaných. 

Ako uvádza portál al.com, Alabama je americkým štátom s najmenším percentom zaočkovaných. Plne zaočkovaných je zatiaľ len 33,7 %. Daný variant sa stáva osudným najmä pre tých nezaočkovaných, teda pre väčšinu obyvateľov Alabamy.

Antivaxerov nie je tak veľa

Goda upozorňuje na fakt, že ani v politických kruhoch sa nenachádza prevažná väčšina antivaxerov, naopak, už o niekoľko týždňov by malo Slovensko prekročiť hranicu 50 % zaočkovanosti osôb starších ako 18 rokov, čo znamená, že budú tvoriť väčšinu. V nadväznosti na fakt komentuje.

Táto väčšina sa už nikdy nezmenší, bude sa len a len zväčšovať. Väčšina z tej zostávajúcej menšiny nie je radikálne proti očkovaniu, len ich treba osloviť, motivovať a dostať sa k nim. Na konci zostane niečo ako menšina z menšiny z menšiny a aj z nej časť ľudí umrie (pardon my french, ale taká je doba).

Dáš sa zaočkovať proti COVID-19?

Ďalšej vlny sa obáva, rovnako ako všetci, napriek tomu v nej badá schopnosť presvedčiť ľudí, aby sa dali očkovať.

Čím horšia tá prichádzajúca vlna bude, tým viac ľudí presvedčí, že očkovanie bola správna voľba. Čím aktívnejší a úspešnejší budú teraz politici v zbrojení proti očkovaniu, tým jasnejšie bude na konci vidieť, ako strašne ublížili a uškodili krajine, ale aj svojim voličom. Jednoducho, ak sa očkovanie stalo spoločensko-politickou témou, očkovaní sú odsúdení na víťazstvo. Nedá sa inak, neexistuje iný scenár. Je to len otázka času a rozsahu strát.

Zdroje: Facebook/Jakub Goda, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK