Zarobíš si aj 70-tisíc eur ročne. Slovenský startup spustil nábor nových zamestnancov v rôznych kútoch sveta

  • Globálne úspešný startup sa zaoberá pokročilou automatizáciou
  • Do svojich radov hľadá nových nadšencov
  • Budeš to práve ty?
phh
Photoneo
  • Globálne úspešný startup sa zaoberá pokročilou automatizáciou
  • Do svojich radov hľadá nových nadšencov
  • Budeš to práve ty?

Photoneo je aktuálne vedúcou firmou v oblasti poskytovania inteligentných riešení. Nie však hocijakých, postavené sú na báze priemyselného strojového videnia a umelej inteligencie. Startup, ktorý robí Slovensku dobré meno aj vo svete, bol založený v roku 2013 s misiou dávať robotom oči, inteligenciu a silu rozumieť a vidieť ich okolie.

Aktuálne je hlavným cieľom firmy predovšetkým automatizácia monotónnych a rizikových povolaní a úloh. To by sa malo diať vďaka robotom, ktorí sú vybavení pokročilým 3D videním z dielne startupu.

Patentovaná technológia Photoneo umožnila vývoj najpresnejšej priemyselnej 3D kamery s najväčším rozlíšením na svete. Dokáže perfektne snímať objekty dokonca aj v pohybe.

Startup neustále rastie

Firma celosvetovo zamestnáva viac ako 150 ľudí. Momentálne spustila veľkú náborovú kampaň, s ponukou voľných pracovných miest po celom svete. Dobrou správou je, že na svoje si prídu aj technicky menej zdatní uchádzači. 

Pre niekoho môže ísť o impulz na načerpanie nových skúseností a začiatok nového života, napríklad aj mimo Slovenska. Okrem Bratislavy Photoneo ponúka prácu aj v Rakúsku, Nemecku či USA.

Do nášho hlavného mesta hľadajú napríklad produktového manažéra s platom od 2 000 eur, konzultanta pre automatizáciu logistiky (od 2 200 eur), špecialistu na nábor zamestnancov (od 1 600 eur) či Senior HR Service Partnera.

zdroj: Photoneo

„Vo Photoneo vyvíjame a vyrábame robotické oči, ktoré získali najprestížnejšie ocenenia v oblasti 3D strojového videnia a ktoré v súčasnosti podporujú viac ako 2 500 aplikácií po celom svete. Náš HR tím hľadá skúseného HR Service Partnera, ktorý by sa rád pridal k našej high-tech spoločnosti a podieľal sa na plynulom chode nášho HR oddelenia,“ objasňuje Ivette Lešundáková, riaditeľka ľudských zdrojov. 

Najrýchlejšie rastúci európsky startup v segmente hľadá aj odborníka v oblasti predaja technológií, ktorému v Rakúsku ponúka plat od 4 000 eur. Ak by ťa lákala skôr Amerika, firme môžeš pomôcť s rozširovaním portfólia obchodných partnerov. Na tejto pozícii je plat 80 000 amerických dolárov za rok, čo je viac ako 70 000 eur.

Kompletnú ponuku voľných pracovných miest nájdeš na webe firmy.

Spolupráca s Dedoles

Tím Photoneo sa pri jeho práci riadi výrokom Elona Muska, ktorý hovorí: „Továreň si zaslúži viac inovácií a viac inžinierskych zručností ako samotný produkt.“

Podobnú víziu sa startup snaží uskutočňovať aj v skladoch slovenských značiek. Najnovšie zahájili spoluprácu s firmou Dedoles, ktorá je jedným z najväčších e-commerce predajcov v strednej Európe. Spoločnosť aktuálne predáva ponožky a spodnú bielizeň vo viac ako 20 krajinách.

zdroj: Photoneo

V rámci spolupráce predstavil startup špeciálne navrhnuté riešenie pre triedenie balíkov pripravených na expedíciu a ich ukladanie do rôznych kontajnerov podľa doručovacej spoločnosti.

„Zložitá časť je v tom, že balíky sa ukladajú na pohyblivý dopravný pás, z ktorého ich má vybrať robot KUKA. Aby sa dosiahla maximálna priepustnosť, pásový dopravník sa nezastavuje, čo znamená, že balíky musia byť 3D skenované a lokalizované v pohybe. Na túto úlohu nemôže byť lepší kandidát ako naša MotionCam-3D – jediná 3D kamera s plošným skenovaním, ktorá dokáže zachytiť rýchlo sa pohybujúce objekty s vysokým rozlíšením a presnosťou.“

Zatiaľ čo Photoneo 3D kamera umožňuje presnú lokalizáciu každého balíka, na triedenie balíkov sa používajú dáta získané zo skenera QR kódu.

Prispievajú k revolúcii

Už dnes je jasné, že o vynálezoch z dielne Photoneo budeme ešte veľa počuť. Treba si uvedomiť, že ich produkty môžu ešte poriadne zamávať technologickým svetom, no aj pracovným trhom.

Prvá priemyselná revolúcia začala v polovici 18. storočia a transformovala svet vďaka vode a pare, ktorá poháňané továrne. Po tejto ére nasledovala druhá priemyselná revolúcia, ktorá koncom 19. storočia zaviedla elektrickú energiu a umožnila hromadnú výrobu na montážnej linke.

Tretia priemyselná revolúcia, tiež známa ako digitálna revolúcia, začala v neskorých 90. rokoch a spôsobila automatizáciu prostredníctvom digitalizácie, elektroniky, počítačov a informačných technológií.

Teraz sme vstúpili do štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorú charakterizuje spojenie technológií, konektivita, umelá inteligencia (AI), robotika a internetu vecí (IoT).

Niekto by mohol namietať, že zlepšovanie procesov, napríklad pri triedení tovaru, je niečo, do čoho sa neoplatí investovať, keďže to už funguje dobre.

Keď však vezmeme do úvahy neustále sa zvyšujúce náklady na pracovnú silu, ako aj neustále sa znižujúcu kvalifikovanú pracovnú silu, moderné podniky môžu čeliť kríze skôr, ako sa očakávalo.

Odpoveď na túto výzvu je automatizácia, v ktorej je slovenská firma ako doma. „Vďaka sile strojového videnia a umelej inteligencie otvára automatizácia nový, nepreskúmaný potenciál pre nespočetné množstvo podnikov a pracovných miest,“ dodáva tím Photoneo.

Zdroj: Photoneo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá