Zatváranie obchodov v nedeľu pravdepodobne nebude. Dôvodom má byť aj ekonomická kríza, ktorá sa valí na Slovensko

  • V koalícii nie je dohoda na zákaze predaja počas nedele
  • Ak opozícia predloží do parlamentu takýto návrh, koalícia za to nezahlasuje
zen-1090x610
TASR/Jakub Kotian
  • V koalícii nie je dohoda na zákaze predaja počas nedele
  • Ak opozícia predloží do parlamentu takýto návrh, koalícia za to nezahlasuje

 V koalícii nie je dohoda na zákaze predaja počas nedele. Ak opozícia predloží do parlamentu takýto návrh, koalícia za to nezahlasuje. Uviedol to koaličný poslanec Národnej rady SR Michal Šipoš (OĽaNO) v nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3. Je však možné, že koalícia predloží po „zrelej“ diskusii vlastný návrh na zatvorenie obchodov v nedeľu.

Poslanec parlamentu zo Sme rodina Martin Borguľa je tiež za zatvorenie obchodov v nedeľu, no teraz podľa neho nie je čas na kultúrno-etické otázky. Tie musia ísť teraz bokom, pretože na Slovensko sa valí ekonomická kríza, povedal.

Otvorenie tejto témy považuje opozičný poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD) za prekrytie poskytovania finančnej pomoci podnikateľom. Tomáš pomoc kritizuje a tvrdí, že pre jej zanedbanie musia niektorí podnikatelia svoje prevádzky zatvoriť.

Nezávislý opozičný poslanec Tomáš Taraba, ktorý je spoluautorom návrhu zákazu predaja, hovorí, že ich návrh je čisto ekonomický a nie je za tým žiadna ideológia. „Prijmime tento návrh na skúšobné obdobie, napríklad na rok a potom to vyhodnotíme,“ poznamenal.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech