Záu­jem o slo­ven­ský Aero­mo­bil nekle­sol ani po havá­rii! Šte­fan Kle­in pre­zra­dil aj jeho cenu

Lukáš Gašparík jr. / 8. júna 2015 / Tools a produktivita

Iba pár týž­dňov po tom, čo sa k zemi zrú­til slo­ven­ský Aero­mo­bil, sa obja­vi­li pozi­tív­ne sprá­vy od jeho poten­ciál­ny­ch zákaz­ní­kov. Tí dáva­jú jas­ne naja­vo, že od kúpy lie­ta­jú­ce­ho auta ich neod­ra­di­la ani nedáv­na havá­ria a ich záu­jem oň nekle­sol, naopak stá­le stú­pa.

 

Nehoda Aeromobilu, ktorá sa stala 8.5. neďaleko Nitry vyvolala množstvo otázok ohľadom jeho budúcnosti. Teraz je však všetko jasné a jeho budúcnosť sa nemusíme obávať. Záujem oň sa totižto vôbec nezmenšil, naopak vzrástol. Najviac záujemcov o slovenský vynález je z Indonézie, Ruska či Južnej Afriky.

"Niekedy musíte svoj vynález tlačiť do jeho limitov, aby ste videli, ako sa správa aj v týchto hraničných situáciách," povedal Martin Bruncko.

 

A zdá sa, limity lietajúceho auta boli naozaj odskúšané. Nehodu, pri ktorej sa spolu aj so svojim vynálezcom Štefanom Klein zrútil k zemi z výšky takmer 270m, prežil Štefan Klein bez zranení, ale aj Aeromobil bez väčších poškodení. Aeromobilu sa týmto podarilo celému svetu dokázať svoju bezpečnosť a zároveň tak otestovať aj svoj núdzový systém, ktorý funguje bezchybne. Spoločnosť sa teraz vracia späť k rysovacej doske a dúfa, že už v roku 2017 budú môcť prísť prvé reálne pred objednávky, ktoré budú v roku 2018 aj dodané.

 

 

Dovtedy však čaká Aeromobil ešte dlhá cesta. Jednou z najväčších výziev je získanie zelenej od Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva v komerčnej prevádzke. Ak by ste mali záujem vidieť prototyp, ktorý pred nedávnom havaroval, bude vystavený v slovenskom pavilóne na výstave EXPO 2015 v Miláne.

Štefan Klein prezradil na záver aj cenu Aeromobilu, ktorá by sa mala pohybovať niekde na úrovni 500 000 eur a viac.

 

Určite to nie je málo. Avšak keď si porovnáte cenu auta a cenu lietadla, hneď to vyzerá lepšie. :)

 

zdroj: news.yahoo.com

Pridať komentár (0)