Zavoláš si taxík a príde Boris Kollár. Po fiasku vo voľbách ide bývalý šéf NR SR voziť ľudí

  • Bývalý predseda NR SR Boris Kollár sa má stať súčasťou taxi kampane
  • Ľudí má voziť až dvakrát do týždňa
  • S cestujúcimi bude aj diskutovať
kollár taxi
Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, TASR/Jaroslav Novák, Štefan Puškáš
  • Bývalý predseda NR SR Boris Kollár sa má stať súčasťou taxi kampane
  • Ľudí má voziť až dvakrát do týždňa
  • S cestujúcimi bude aj diskutovať

Bývalý predseda Národnej rady SR a podnikateľ Boris Kollár sa má stať tvárou nezvyčajnej marketingovej kampane jednej zo slovenských taxislužieb. Kollár sa rozhodol pre netradičný spôsob priblíženia sa verejnosti tým, že bude v Bratislave šoférovať taxík. Informáciu priniesol portál Autoviny.sk.

Tento krok má byť súčasťou iniciatívy, ktorá má za cieľ posilniť komunikáciu medzi verejnými osobnosťami a občanmi a zároveň podporiť dobročinné projekty.

Zaujímavosťou je, že pre Kollára platia tie isté podmienky ako pre všetkých ostatných taxikárov, vrátane získania všetkých potrebných licencií a platenia za prevádzku vozidla. Svoje jazdy by mal v budúcnosti avizovať prostredníctvom sociálnych sietí.

Očakáva sa, že za volantom svojho Citroëna C4 bude sedieť raz až dvakrát týždenne, pričom si bude sám určovať témy rozhovorov so svojimi pasažiermi. Cieľom je vyhnúť sa potenciálnym konfrontáciám a zároveň umožniť otvorenú diskusiu na rôzne témy.

Pozoruhodné tiež je, že výnosy z Kollárových jázd nebudú smerovať priamo k nemu, ale podporia občianske združenie v Bratislave, ktoré prevádzkuje nocľaháreň a útulok pre ľudí v núdzi.

Nejde proti zákonu

Napriek tomu, že právne predpisy obmedzujú účasť aktívnych verejných činiteľov v reklamných kampaniach, pre Kollára tento zákon aktuálne neplatí. Na sociálnych sieťach síce komentuje politické dianie na Slovensku, ale nie je aktuálne zvoleným poslancom.

Boris Kollár
zdroj: TASR/Martin Baumann

Redakcia Startitup bývalého predsedu NR SR kontaktovala so žiadosťou o vyjadrenie, do vydania článku však na naše otázky nereagoval. V prípade poskytnutia vyjadrenia budeme správu aktualizovať.

Nový predseda?

Kollárove hnutie Sme rodina v posledných parlamentných voľbách pohorelo. Bývalá koaličná strana zaznamenala zisk len 2,2 %, čo ju postavilo ďaleko za brány parlamentu. Sme rodina však stále pôsobí ako mimoparlamentné hnutie a onedlho dokonca plánuje snem, na ktorom si zvolí svojho nového predsedu.

Pre TASR to uviedol šéf hnutia Boris Kollár, ktorý sa bude opätovne uchádzať o predsednícku stoličku. O inom kandidátovi na predsedu zatiaľ nevie. Sme rodina má na sneme rozhodnúť o tom, akého kandidáta na prezidenta podporí.

„Podporíme proslovenského kandidáta, ktorý nebude chcieť odovzdávať ďalšie a ďalšie kompetencie do Bruselu. Takého, ktorý bude mať na prvom mieste záujem našich ľudí, záujem Slovenska v EÚ či v geopolitike,“ uviedol Kollár pre TASR.

Nedávno pritom informoval o odchode zo Sme rodina exminister práce Milan Krajniak. V hnutí bol podpredsedom, pred piatimi rokmi kandidoval za Sme rodina na funkciu prezidenta SR.

„Veľmi si vážim, že vďaka Borisovi Kollárovi a hnutiu Sme rodina som mohol osem rokov pôsobiť v slovenskej politike. Som presvedčený, že sa nám podarilo urobiť veľa dobrých vecí, ktoré ľuďom a rodinám na Slovensku pomohli a budú pomáhať aj v budúcnosti,“ napísal na sociálnej sieti. Deklaroval, že nevstupuje do žiadnej politickej strany a ani žiadnu nezakladá.

Zdroje: autoviny.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá