Zažila traumatizujúce prepadnutie a nechala si vynosiť deti. Kim Kardashian je oficiálne miliardárkou, zarobila si sama

  • Kim Kardashian už pár dní patrí medzi miliardárov
  • Nablýskaný život má však aj svoje úskalia
kim kardashian
kim kardashian , instagram/kimkardashian
  • Kim Kardashian už pár dní patrí medzi miliardárov
  • Nablýskaný život má však aj svoje úskalia

Niektorí jej meno velebia a stotožňujú sa s jej každým krokom, iným zas pri pohľade na ňu stoja chlpy dupkom. Kim Kardashian West je tiež jednou najlepšie platených televíznych hviezd. Mediálnu pozornosť si získala vďaka reality show s názvom „Keeping Up with the Kardashians.“ Tá mala obrovský úspech a Kim spolu s rodinou sa postupne stávali americkými ikonami.

Rebríček Forbes ju zaradil medzi self-made miliardárov, teda medzi tých, ktorí svoje peniaze zarobili cez vlastný biznis a nie iba cez dedičstvo či ekonomicky výhodný sobáš. Mnohí nad tým krútia hlavami, no Kim Kardashian je schopná biznismenka, ktorá urobila zo svojho mena značku a prakticky sama vybudovala miliardové impérium. Hoci od úplnej nuly rozhodne nezačínala.

Rozvod po 72 dňoch manželstva

Kimberly Noel Kardashian sa narodila 21. októbra 1980 v Beverly Hills v Kalifornii. Je druhým zo štyroch detí, ktoré sa narodili zosnulému Robertovi Kardashianovi a jeho prvej manželke Kris Jenner. Jej otec bol vplyvným právnikom, ktorú malú Kim zapísal do do dievčenskej katolíckej školy.

Podľa portálu Biography bola dokonca nedeľná omša absolútne prioritnou súčasťou programu celej rodiny. K sláve si prvýkrát pričuchla okolo roku 2003. Vtedy však vnímala najmä popularitu Paris Hilton, nakoľko pracovala ako jej asistentka. Stali sa z nich priateľky a Kim sa čoraz častejšie objavovala po jej boku.

Mediálnu pozornosť v pravom slova zmysle si však vyžiadala v roku 2007. Na verejnosť totiž unikla erotická nahrávka, na ktorej sa ocitla s bývalým priateľom v posteli. Spomínaný škandál, samozrejme, nenechala bez povšimnutia. Na spoločnosť Vivid Entertainment, ktorá video distribuovala totiž podala žalobu.

O pár týždňov sa na televízne obrazovky dostala už vyššie spomínaná televízna show Keeping Up With the Kardashians. Hádky a odvážne zábery, o ktoré v programe rozhodne nebola núdza, priťahovali čoraz viac divákov a Kardashianky stúpali na popularite.

V jednej z častí sa dokonca objavili aj zábery, ktoré predchádzali súhlasu s fotením pre Playboy. Pri fotení, na ktorom bola úplne nahá, jej asistovala aj jej matka, ktorá s láskou dcéru počas priebehu fotenia chválila. Mediálny ošiaľ tiež spôsobila Kimina druhá svadba, v roku 2011.

Za prítomnosti približne 400 hostí a televízneho štábu si svoje áno povedala s profesionálnym basketbalistom Krisom Humphriesom. Skončilo však skôr, než si užili medové týždne.

Britannica totiž poukazuje na fakt, že Kardashian podala žiadosť o rozvod už po 72 dňoch manželstva. Manžel Humphries zas tvrdil, že manželstvo bolo obyčajným podvodom. Nech už to bolo tak alebo onak, koniec sa dostavil veľmi rýchlo.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Deti si nechala vynosiť

Koncom roku 2010 sa začala Kim angažovať aj v právnej oblasti. Spolu s viacerými právnikmi sa pričinila o to aby bolo z väzby prepustených niekoľko odsúdených. Jednej zo žien, ktorá si za mrežami odpykávala doživotný trest, vybavila Kim s tímom právnikov pobyt na slobode. Svoje ambície spečatila výrokom, ktorý súvisel s túžbou stať sa právničkou.

Po absolvovaní praxe v advokátskej kancelárii ju budú v roku 2022 čakať štátnice. Aby sme ale jej budúcim víziám nevenovali väčšiu pozornosť než pôvodným udalostiam, vráťme sa opäť späť do roku 2012. V tom období totiž spoznala svojho vtedy nastávajúceho, dnes už čoskoro exmanžela – rapera Kayneho Westa.

S ním, už po tretíkrát v živote, pri oltári spečatili svoju lásku. Počas svojho prvého tehotenstva si však Kim vyslúžila obrovskú vlnu kritiky. Verejnosti povedala, že sa desí momentu, kedy bude mať kvôli dieťaťu ovisnuté prsia a kožu. Taktiež skonštatovala, že kvôli opuchnutým členkom si nemôže obuť svoje obľúbené topánky.

Aj napriek tomu však ďalej uvádzala, že dcérka North je pre ňu obrovským požehnaním.

Po druhom pôrode však oznámila, že ďalšie dieťa už sama porodiť nedokáže, nakoľko má zdravotné komplikácie. Spolu s manželom sa totiž rozhodli, že tretie, ako aj štvrté dieťa dajú vynosiť inej žene.

Aj napriek tomu, že manželstvo Kim a Kayneho Westa pôsobilo ako harmonické, po 7 rokoch sa rozpadlo.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Ozbrojená lúpež

Život vo svetlách reflektorov má nepochybne aj svoje temné stránky. Okrem toho, že sú novinári celebritám stále v pätách, sú priamo vystavovaní aj ľudskej nenávisti. Tú si Kim okúsila v podobe ozbrojeného prepadnutia na vlastnej koži.

Otvorene sa o tom rozrozprávala aj Davidovi Lettermanovi, ako hostka v jeho netflixovej show. Ako sama uviedla, všetko sa odohralo v Paríži, ktorý navštívila kvôli Fashion Weeku. Divákom objasnila, že si spätne uvedomila, že príliš často na sociálnej sieti uverejňovala, kde sa práve nachádza a tiež svoj diamantový prsteň.

Ten si so sebou spolu s ďalšími drahými šperkami vzala do Francúzska. Tesne po tom, ako sa po celom dni vrátila na hotelovú izbu, zažila obrovský šok. Vo dverách uvidela niekoľkých policajtov, ktorým údajne nerozumela kvôli jazykovej bariére.

„Teda, myslela som si, že sú to policajti. Boli totiž zlodejmi,“ uvádza Kim v relácii.

Dodala tiež, že okrem toho, že ju zviazali, na ňu tiež mierili pištoľou a žiadali prsteň, aj ďalšie šperky. Kim sama dodala, že napriek silnému šoku sa s podobným zážitkom z roku 2016 vyrovnáva.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Zaradená na list miliardárov

Kim svoju popularitu zužitkovala a založila niekoľko značiek, ktoré nesú jej meno. Značka dekoratívnej kozmetiky KKW Beauty vznikla v júni, roku 2017. Forbes uvádza, že už po uvedení 300 000 kozmetických súprav na trh nastal obrovský ošiaľ.

Všetko sa totiž vypredalo do dvoch hodín. Do roku 2018 podnikanie doplnila o očné tiene, korektory aj rúže. Úplným hitom bol mejkap na telo, ktorý dokázal zakryť aj škaredé fľaky spôsobené neinfekčným kožným ochorením, ktorým Kim trpí – psoriázou. Tento krok jej okrem úspechu priniesol aj zisk 100 miliónov dolárov.

Ďalšie doláre si pripísala na účet, keď kozmetický kolos COTY odkúpil pätinový podiel v jej firme za 200 miliónov dolárov. Transakcia tak ohodnotila firmu hviezdičky reality show na miliardu dolárov. Písal o tom Financial Times.

Okrem značky kozmetiky a parfémov sa Kim blysla aj v módnom priemysle. Na trh totiž prišla so značkou Skims, ktorú predstavila v roku 2019. Koncept zahŕňa kúsky počnúc spodnou bielizňou, končiac sťahovacím oblečením. Forbes odhaduje, že jej podiel v spoločnosti Skims predstavuje 225 miliónov dolárov.

V roku 2021 sa Kim Kardashian zapísala oficiálne na zoznam miliardárov. Pochádza síce z majetnej rodiny a bola vždy obklopená celebritami, svoj biznis vybudovala okolo seba a svojho mena. Na jej bývalú nadriadenú, dedičku Paris Hilton, si dnes ledva niekto spomenie. 

Zdroje: Biography, Britannica, My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman, forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech