Zbav sa peňaženky: Platby cez Messenger či WhatsApp budú čoskoro realitou

  • A tam to nekončí – služba Payme je dostupná vo všetkých četovacích aplikáciách!
  • Túto novinku, ktorá sa na Slovensku zavádza v najbližších mesiacoch, si určite zamiluješ.
George2
Slovenská sporiteľňa
  • A tam to nekončí – služba Payme je dostupná vo všetkých četovacích aplikáciách!
  • Túto novinku, ktorá sa na Slovensku zavádza v najbližších mesiacoch, si určite zamiluješ.

Čo to teda je a prečo by si bez nej nemal chcieť existovať? V skratke, Payme predstavuje žiadosť o platbu, pomocou ktorej zasielaš platiteľovi informáciu o platobných údajoch formou hypertextového odkazu. Túto žiadosť si jednoducho vyklikáš v mobilnej apke svojej banky alebo na webovej stránke payme.sk. Odkaz potom zdieľaš cez svoju četovaciu aplikáciu, sms alebo emailom.

„Žijeme v dobe, kedy ľudia očakávajú, že bankové služby budú nielen moderné a bezpečné ale aj rovnako užívateľsky príjemné ako obľúbené sociálne siete či četovacie aplikácie. Nová služba Payme je vymyslená presne tak, aby priniesla pozitívny zážitok pri každodennom platení,“ vysvetľuje Katarína Kellenbergerová, riaditeľka platobného styku Slovenskej sporiteľne. Tá je s viac ako 620-tisíc klientmi využívajúcimi aplikáciu George najväčšou digitálnou bankou na Slovensku.

zdroj: Slovenská sporiteľňa

Zadarmo a bez nutnosti registrácie

Za Payme nič neplatíš. Služba je pre všetkých klientov bánk úplne zdarma. A keďže sa nemusíš nikde registrovať ani zadávať svoje osobné údaje, platenie je doslova rýchlovka.

Ušetrí ti čas

Predstav si, že ste s kamošmi na obede, za ktorý zaplatíš a chcete sa vyrovnať. Vypočítaš si sumu príspevku a pomocou Payme si priamo v apke svojej banky alebo na stránke payme.sk jednoducho vygeneruješ žiadosť o platbu. Tento platobný odkaz pošleš kamošom napríklad cez Messenger. Tí si kliknú na odkaz, automaticky sa dostanú do svojej bankovej apky alebo internetbankingu, kde sa im zobrazí vyplnený platobný príkaz. Po jeho autorizácii sú peniaze na ceste k tebe.

zdroj: Slovenská sporiteľňa

Bezpečné platby

O zneužitie svojich údajov sa nemusíš báť. Payme vyvinula Slovenská banková asociácia a bezpečnosť pri realizácii platieb je jedným z hlavných pilierov celej služby. Navyše, v mobilnej aplikácii každej banky prebieha pri akejkoľvek platbe jej štandardná autorizácia so všetkými bezpečnostnými prvkami. „Služba je postavená na dvoch pilieroch – otvorenosť pri vytváraní a zdieľaní linky avšak bezpečnosť pri realizácii platby. V každej bankovej aplikácii totiž prebieha štandardný postup zobrazenia a autorizácie platby, vrátane všetkých bezpečnostných prvkov, ktoré banky používajú pri akejkoľvek inej platbe,“ dopĺňa Michal Vanovčan hlavný IT architekt Slovenskej sporiteľne.

User-friendly

Myšlienkou za Payme bolo vytvoriť užívateľsky atraktívny spôsob, ako v mobilných aplikáciách sprístupniť platobné údaje bez potreby ich prácneho prepisovania. Novinka Payme sa do slovenských bánk dostane v najbližších mesiacoch. Jej plný potenciál sa ukáže, keď sa k nej pripojí čo najviac bánk na trhu. No službu budeš môcť využívať, aj ak by sa tvoja banka nezapojila. Doručený odkaz totiž vygeneruje aj platobný QR kód, ktorý si jednoducho naskenuješ do apky ktorejkoľvek banky.

zdroj: Slovenská sporiteľňa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech