Zdeno investoval 15-tisíc do nového projektu. Vytvorili v Bratislave hotovú divočinu

  • Zdeno zabodoval u Bratislavčanov jeho prevádzkou WCafe
  • Chcel sa však posunúť vpred a začať kávu aj pražiť
  • Teraz otvoril unikátnu kaviareň
Jungle
Filip Izrael
  • Zdeno zabodoval u Bratislavčanov jeho prevádzkou WCafe
  • Chcel sa však posunúť vpred a začať kávu aj pražiť
  • Teraz otvoril unikátnu kaviareň

Zdeno Kysučan má 30 rokov a Bratislava ho môže poznať najmä vďaka kaviarni WCafe, ktorá 8 rokov fungovala na Grosslingovej ulici. Hľadaním nového smeru usúdil, že sa chce ponoriť do sveta praženia kávy a tento podnik zavrieť, neznamenalo to však, že sa vzdá svojho sna s výberovou kávou. Práve naopak, prekopal svoj koncept a blízko obchodného centra Central otvoril skutočnú divočinu. 

Keď píšeme o divočine, tak jeho nový podnik Jungle roastery ju naozaj pripomína. Množstvo zelene a rastlín, ruch centra, ale na druhú stranu aj oáza pokoja a priestor pre skvelú kávu. Aj takto by sme mohli predstaviť novinku na bratislavskej kaviarňovej scéne.

8 rokov stagnácie ho dokopalo k zmene 

Ako sme už spomínali, Zdeno na gastro scéne nie je ani zďaleka nováčikom. Zapísal sa do povedomia kaviarňou WCafe, ktorú mal celú sám na starosti. Podľa jeho slov si po niekoľkých rokoch uvedomil, že zaspal dobu a nenapreduje súčasným trendom v tomto odvetí. 

V roku 2021 nastal zásadný obrat a do kaviarne prijal kolegu Tomáša, ktorý s ním pretrval až do súčasnosti. Praha sa mnohými považuje za mekku kaviarní v Európe. Práve tu pôsobil Tomáš v prevádzkach ako Ema alebo Kavárna co hledá jméno. Spolu s ním sa vrhol do myšlienky toho priniesť vlastnú značku praženej kávy. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá