Zdravotníci z prvej línie toho majú dosť. Reagujú na hoaxy, že na Slovensku sa vôbec netestuje 

  • Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na mylné informácie, ktoré sa šíria internetom a zdieľajú ich tisíce ľudí
  • Hoaxy hlásajú, že v našej krajine je sfalšovaný počet odberov, netestuje sa a celá pandémia je podvod a všade sú herci 
koronavirus
TASR/Jaroslav Novák
  • Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na mylné informácie, ktoré sa šíria internetom a zdieľajú ich tisíce ľudí
  • Hoaxy hlásajú, že v našej krajine je sfalšovaný počet odberov, netestuje sa a celá pandémia je podvod a všade sú herci 

Polícia upozorňuje predovšetkým na konšpiračné video, v ktorom muž „odhaľuje“, že v Bratislave sa netestuje, nakoľko navštívil odberné miesto a nikto tam nebol. Kompetentní následne vysvetlili, že konšpirátor natáčal zámerne o 12:00 v čase obednej prestávky. Polícia tiež upozorňuje, že na odberných miestach netreba očakávať stovky ľudí, ktorí by stáli v radoch na otestovanie.

AKTUÁLNE: Zaznamenali sme 1 410 nových prípadov koronavírusu. Čakajú nás prísne opatrenia

„Na toto odberné miesto prídu občania iba objednaní na určitý čas. Prečo by ich malo prísť ráno 800 a posledný by tak čakal 10 hodín v kolóne? Konšpirátori prepadajú panike a zúfalstvu,“ píše polícia.

Na tvrdenia popieračov testovania sa rozhodol zareagovať aj pracovník z prvej línie – Samuel Ernest Furka: 

„Chcel by som povedať odkaz pre každého diletanta, ktorý tvrdí, že je to všetko vymyslené. Je to strašne frustrujúce, nakoľko väčšina z nás, čo sem chodíme, sme sa prihlásili ako dobrovolníci už v januári. Obliekame sa do oblekov celé dni, kým sa vy zatiaľ sťažujete na internete, že je to celé vymyslené. Takže keď máte záujem, kľudne si to poďte vyskúšať a neplačkajte po internetoch. To dokáže každý.“

Toto je reakcia na popieračov testovania hrdinsky píšucích z domu z tepla, najmä po dnešných komentoch na stránke Polícia SR hoaxy k živému vysielaniu z odberov. Nikto mi zato že to vravím neplatil.Vravím to v mene nás čo sa tu "saunujeme" v "smiešnych" oblečkoch.

Posted by Samuel Ernest Furka on Monday, October 12, 2020

„Touto cestou sa chceme úprimne poďakovať všetkým dobrovoľníkom a zdravotníkom, ktorí sú v prvej línii a denno-denne odoberajú vzorky. Stojíme pri vás! Nevšímajte si bludoidné schizy tej malej skupiny jednotlivcov. Drvivá väčšina občanov si vašu prácu váži a vie, čo ste kvôli nej obetovali. Spolu to zvládneme!“ odkazuje Polícia Slovenskej republiky.

Stále platí, že veľkokapacitné mobilné odberové miesta (MOM) v Bratislave je k dispozícii sedem dní v týždni v časoch od 7:30 do 11:30 h. Popoludní od 13:00 do 17:00 h, sú tu testovaní pacienti nad 10 rokov. MOM pritom postupne pribudnú aj v ďalších krajských mestách.

Ako vnímaš ochorenie COVID-19?

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 22 296, vyliečilo sa 6 709 ľudí. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 15 521. Od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 567 733 laboratórnych testov.

V Žilinskej nemocnici už museli pristúpiť aj k reprofilizácii 77 lôžok pre pacientov s COVID-19. Reprofilizácia si vyžiada pozastavenie plánovaných operácií od 15. októbra.

Zdieľajte ➡️KIM⬅️ nezmazu

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Monday, October 12, 2020

Vývoj situácie v Žilinskom kraji je vážny, v rámci celého Slovenska momentálne dokonca najkritickejší a neumožňuje nám naďalej ostať takzvanou bielou nemocnicou. Sme nútení pristúpiť k obmedzeniam, pripraviť sa na pomoc v prvej línii a urobiť všetko pre to, aby sme ochránili pacientov a predovšetkým zdravotníkov v náročnej situácii, ktorá nás čaká, priblížil v tlačovej správe aktuálnu situáciu generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek.

Zdroje: Polícia Slovenskej republiky, FNsP Žilina

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK