Že na východe nič nie je? Farmár zo Zemplína dokázal svojím „jahodovým experimentom“ opak, sú tam čestní ľudia

  • V Michalovciach otvorili stánok s jahodami. Líši sa však od všetkých ostatných – predaj funguje na samoobslužnom princípe
  • V stánku sa teda nenachádza žiaden dozor, ľudia sú kontrolovaní len vlastným svedomím
  • Ukázalo sa, že risk je zisk. Slováci zanechali v pokladničke viac peňazí ako bolo potrebné
Facebook/Patrik Magdoško, Unsplash/Maksim Shutov
  • V Michalovciach otvorili stánok s jahodami. Líši sa však od všetkých ostatných – predaj funguje na samoobslužnom princípe
  • V stánku sa teda nenachádza žiaden dozor, ľudia sú kontrolovaní len vlastným svedomím
  • Ukázalo sa, že risk je zisk. Slováci zanechali v pokladničke viac peňazí ako bolo potrebné

Dôvera Slovákom sa vyplatila. V Michalovciach od včera funguje samoobslužná predajňa, teda predajňa bez akéhokoľvek dozoru. V stánku sa predáva iba jedna komodita – jahody.

I keď bol takýto typ predaja riskantný, ukázalo sa, že platí staré pravidlo „risk je zisk“. Vyzbieralo sa viac peňazí ako bolo stanovené.

Za kreatívnym nápadom stojí Patrik Magdoško. Včera prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že v Michalovciach sa spúšťa samoobslužný predaj jahôd.

„Je načase dôverovať ľuďom. Už desaťročie počúvame, že tu bude švajčiarsky alebo nemecký štýl života a predaja. No, bohužiaľ, ešte má mnoho chýb, preto chceme prispieť aj touto filozofiou predaja, aby sme skúsili viac dôverovať ľuďom,“ objasnil iniciatívu Magdoško. 

Vlastné svedomie ako dozor

Predajňa jahôd funguje na báze samoobsluhy, čo znamená, že na mieste sa nenachádza žiadny predajca. Ľudia sú teda kontrolovaní len vlastným svedomím. 

V stánku sa nachádzajú 800 gramové balenia jahôd. Ich cena je vyčíslená na 4 eurá. Zákazník má peniaze odložiť do pokladničky, ktorá je umiestnená v stánku.

Ak uznáte za vhodné, že Vám Zemplínske jahody chutili a prispejete danou sumou do pokladničky, tak budeme mať za čo kúpiť priesady aj na ďalší rok. Záleží na Vás. Ďakujeme,“ uvádza sa na tabuli. 

Patrik Magdoško uvádza, že ak by bol záujem o väčšie množstvo, je potrebné to telefonicky oznámiť vopred. „Kto bude mať záujem o väčšie množstvo, radšej telefonicky,“ prehlásil.

Že na východe nič nie je? Je. Čestní ľudia

Zdá sa, že princíp dôverného predaja sa vyplatil. Vyzbieralo sa viac peňazí ako bolo stanovené. „Peňazí v pokladničke bolo viac ako sme vyložili balení – odkaz možno pre ďalších roľníkov, ľudia si vážia domáce produkty,“ radoval sa Patrik Magdoško. 

Slovákom sa však samoobslužná predajňa zapáčila natoľko, že sa jahody „vypredali“. Potencionálni zákazníci si teda budú musieť počkať, kým ďalšie jahody dozrejú. Odhaduje sa, že jahody budú doložené v stredu. 

Ste fakt ľudia super. No už momentálne potrebujú ďalšie dozrieť, tak 2 dni im dáme na zretie, aby bolo všetko super – cukornatosť a zrelosť. V stredu tento týždeň pokračujeme v dopĺňaní pultu,“ uvádza Magdoško. 

Čerešnička, respektíve jahoda na záver – jahody sú bez chemického ošetrenia. 

Zdroj: Facebook/ Patrik Magdoško

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá