Zelené elektrické kolobežky Bolt oddnes už aj v Prešove

  • Okrem Prešova plánuje Bolt rozšíriť kolobežkový park aj do iných slovenských miest
  • Na ich použitie ti stačí aplikácia Bolt
BeFunky-collage (7)
Bolt
  • Okrem Prešova plánuje Bolt rozšíriť kolobežkový park aj do iných slovenských miest
  • Na ich použitie ti stačí aplikácia Bolt

Popredná európska prepravná platforma Bolt pokračuje v rozširovaním pôsobnosti svojich produktov. Od dnes nájdu v svojom meste elektronické kolobežky aj obyvatelia mesta Prešov.

Aj tieto kolobežky sú vždy pri údržbe a dobíjaní dezinfikované, čo v kombinácii s hygienickymi a bezpečnostnými odporúčaniami od spoločnosti vytvára obyvateľom ďalšiu možnosť efektívnej a bezpečnej prepravy po meste.

V troch slovenských mestách

Eduard Suchánek, country manažér Bolt pre Slovensko hovorí: „Snažíme sa ponúkať naše služby čo najväčšiemu počtu obyvateľov, preto nás veľmi teší, že sme s elektrickými kolobežkami expandovali už do troch slovenských miest. V dobe, kedy neutícha riziko nákazy tak Bolt ponúka kolobežky aj ako bezpečný a spoľahlivý spôsob pohybu po meste. Tento druh mikromobility je zároveň známkou perspektívnej budúcnosti mesta, a sme radi, že práve my môžeme mestám prinášať takéto moderné riešenia. Veríme, že v dohľadnej dobe nám bude umožnené ponúkať svoje služby aj v ďalších mestách na Slovensku“

zdroj: Bolt

Užívatelia, ktorí chcú jazdiť na kolobežkách v Prešove a už majú stiahnutú aplikáciu Bolt na prepravu osôb, uvidia po aktualizácii vo svojej aplikácii ikonku kolobežky.

Kliknutím na ňu sa dostanú do rozhrania na požičanie elektrických kolobežiek. Ľudia, ktorí aplikáciu Bolt ešte nemajú, si ju môžu stiahnuť z Google Play alebo App Store.

Kolobežka sa odomkne naskenovaním QR kódu, ktorý sa na nej nachádza. Pri prvom použití aplikácie sa zobrazia pokyny pre užívateľa, ako bezpečne jazdiť na kolobežke a kde ju zaparkovať tak, aby ostatným ľuďom neprekážala.

Tieto pokyny sú užívateľom k dispozícii v aplikácii stále a je možné si ich v prípade potreby zobraziť znovu pred každou jazdou.

50 centov na celom Slovensku

Odomknutie kolobežky bude stáť ako v každom meste na Slovensku 50 centov, a za každú minútu strávenú na kolobežke zaplatí jazdec v Prešove 10 centov.

Pri použití kolobežky počas celého dňa  nebude cena nikdy vyššia ako 25 eur.

Elektrické kolobežky budú rozmiestnené v centre mesta Prešov, v blízkosti autobusovej a vlakovej stanice, Prešovskej univerzity, sídlisk a ďalších frekventovaných miestach. Po ukončení jazdy môže užívateľ nechať v kolobežku v oblastiach vyznačených na mape v aplikácii.

Pokiaľ užívateľ nechá koloběžku mimo vyznačenej oblasti, bude mu udelená pokuta vo výške 30 eur.

V rámci povolených  oblastí je potrebné zaparkovať kolobežku na bezpečnom mieste aby nikomu neprekážala, ideálne v blízkosti stojana na bicykle alebo rovnobežne s cestou.

Bolt pri spustení služby rozmiestni v týchto mestách stovky kolobežiek a bude pripravený zvýšiť ich počet podľa požiadaviek užívateľov.

zdroj: Bolt

V Prešove môžu užívatelia využiť model elektrických kolobežiek  Ninebot Max od Segway, ktorý je oproti novému modulárnemu modelu kolobežky Bolt priestorovo výraznější. Podobný s najnovším modelom je napríklad nafukovacími pneumatikami, ktoré tlmia otrasy pri jazde na nerovnom teréne.

Elektrické kolobežky majú zabudované zariadenie GPS, ktoré do aplikácie poskytuje  údaje o mieste, kde je kolobežka umiestnená a pripravená k vypožičaniu. Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 km/h. Kolobežka dokáže na jeden nabíjací cyklus prekonať vzdialenosť až 40 kilometrov.

Skutočný počet najazdených kilometrov však závisí od štýlu používania. Nabité a dezinfikované kolobežky sú každé ráno rozvážané na určené miesta.

Bolt v súčasnosti prevádzkuje zdieľané kolobežky v Litve, Poľsku, Českej republike, ale aj Bratislave či Košiciach. Túto sezónu je pripravený spustiť ich aj v niekoľkých ďalších európskych mestách.

Technické detaily kolobežiek Bolt

Kolobežka váži 18,7 kg. Je to preto, že je z 90% vyrobená z hliníka a ďalších ľahkých materiálov. Výhodou hliníkovej konštrukcie je aj to, že sa dá ľahko recyklovať.

Majú nafukovacie pneumatiky, vďaka ktorým je zaistená lepšia priľnavosť a tiež pohodlnejšia a bezpečnejšia jazda.

Na jedno nabitie batérie prejde kolobežka viac ako 40 km.

Kolobežka dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h.

V aplikácii je možné spustiť začiatočnícky mód, ktorý maximálnu rýchlosť jazdy obmedzí na 15 km / h.

Na kolobežke je umiestnené prednej aj zadné svetlo. Na prednej strane a na bokoch sa ďalej nachádzajú odrazové sklá, ktoré prispievajú k vyššej bezpečnosti aj pri pohybe vo večerných a nočných hodinách.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech