Zero Gravity Capital a Campus Cowork spájajú sily aby priniesli do ekosystému nové projekty a talent

  • Bratislavský coworkingový priestor Campus Cowork začal spolupracovať s novovzniknutým slovenským VC fondom Zero Gravity Capital (ZGC), ktorý má za sebou prvú investíciu
Campus_mlyny
Campus Cowork
  • Bratislavský coworkingový priestor Campus Cowork začal spolupracovať s novovzniknutým slovenským VC fondom Zero Gravity Capital (ZGC), ktorý má za sebou prvú investíciu

Prirodzené vyústenie dlhodobej spolupráce a vzájomného prepojenia

Nové obchodné partnerstvo bude budovať synergie, ktoré podporia celý startupový ekosystém.

“Ako fond chceme byť bližšie k startupom a pomáhať im nielen získať financovanie, ale aj zvládnuť súčasnú situáciu, napríklad poradenstvom v oblasti krízového manažmentu. Cieľom tohto dlhodobého partnerstva je posilniť startupový ekosystém a podporiť čo najviac začínajúcich podnikateľov,” hovorí Vít Hanuš, Investment Principal v ZGC.

Dopĺňa ho Sandra Hemzová, Chief Operations Officer v Campus Cowork: “Zámerom tejto spolupráce je podpora neustáleho vzdelávania, prinášanie nových príležitostí a pomoc podnikateľom nielen v našej komunite.”

Uzatvorenie partnerstva ZGC a Campus Cowork je zároveň prirodzeným a logickým vyústením spoločných aktivít, ktorým sa venujú už dlhší čas. VC fond je členom coworkingového priestoru na Staromestskej ulici a spoluzakladatelia Campusu, Dušan Duffek,Marek Zámečník a Martin Hauge sú aj partnermi fondu.

Ako bude vyzerať spolupráca

ZGC už dnes poskytuje poradenstvo a mentoring v rámci oboch priestorov Campusu – okrem Starého mesta aj v Mlynskej doline. V budúcnosti sa tieto aktivity rozšíria o prednášky na tému získavania kapitálu nielen pre členov Campusu, ale aj pre širokú verejnosť. K tomu pribudnú webináre na rôzne VC témy, ako aj informácie o možnostiach financovania startupových projektov.

“Snažíme sa vytvoriť hodnotu pre každého nášho člena a v momentálnej situácii veríme, že práve takýto typ poradenstva je potrebný pre množstvo podnikateľov. Aktívne tiež prepájame našich členov, ako aj ľudí zvonka, s fondom ZGC,” vysvetľuje Hemzová.

zdroj: Zero Capital

Campus Cowork ako najväčšia medzinárodná startupová a podnikateľská komunita na Slovensku má dosah nielen na startupy, ale aj freelancerov či stredné a menšie firmy, ktoré hľadajú možnosti financovania svojho ďalšieho rozvoja. “Campus je pre nás miestom, ktoré agreguje mladé talenty a kde sa objavujú mladé firmy. A toho chceme byť ako VC fond, prirodzene, súčasťou,” uzatvára Hanuš.

O Zero Gravity Capital

Poslaním VC fondu Zero Gravity Capital je podporovať výnimočné startupy v early-stage fáze. Zameriava sa najmä na ambicióznych podnikateľov s odvážnymi nápadmi, ktorí vytvárajú nové trhy alebo pretvárajú tie existujúce. Za fondom stoja okrem štátneho Slovenského investičného holdingu skúsení súkromní investori a medzinárodný tím z Izraela, Nórska, Slovenska a Českej republiky. Fond nedávno uzavrel svoju prvú investíciu do slovenského startupu Filmzie, ktorý spája tvorcov a divákov nezávislých filmov prostredníctvom svojej AVOD streamovacej platformy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech