Zhabali kokaín za 151 miliónov eur. Polícia ho objavila v prepravnom kontajneri s banánmi

  • Drogy polícia objavila v prepravnom kontajneri s banánmi z Ekvádoru
  • Úrady maďarskú firmu, ktorá mala dostať zásielku banánov, nekonkretizovali
Bez aaa
Youtube/screenshot
  • Drogy polícia objavila v prepravnom kontajneri s banánmi z Ekvádoru
  • Úrady maďarskú firmu, ktorá mala dostať zásielku banánov, nekonkretizovali

Holandská polícia zadržala v prístave mesta Rotterdam zásielku 2020 kilogramov pašovaného kokaínu, ktorý by mal na čiernom trhu odhadovanú hodnotu vyše 151 miliónov eur. informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

Drogy polícia objavila v prepravnom kontajneri s banánmi z Ekvádoru, ktorý bol určený pre istú maďarskú spoločnosť, uviedla vo vyhlásení pre médiá rotterdamská prokuratúra. K nálezu došlo počas sobotňajšej inšpekcie v prístave.

Úrady maďarskú firmu, ktorá mala dostať zásielku banánov, nekonkretizovali. „Príjemca pravdepodobne nemal s pašovanými narkotikami nič spoločné,“ dodala prokuratúra. Kontajner dorazil z ekvádorského mesta Guayaquil. Rotterdamské úrady minulý víkend zhabali 374 kilogramov kokaínu, ktorý bol takisto ukrytý v zásielke banánov. Hodnota kontrabandu by na čiernom trhu predstavovala 28 miliónov eur.

v súvislosti s nálezom boli zatknutí dvaja muži. Rotterdamské colné úrady minulý rok zadržali celkovo 38.000 kilogramov kokaínu. Zhabané zásielky drog holandské úrady zdokumentujú a následne zlikvidujú.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech