Žiaden háčik, cestuješ koľko chceš. Ultimátna permanentka do Viedne a Budapešti je za smiešnu sumu

  • Travel Pass si môžeš kúpiť do konca júna
  • Jeho platnosť končí na konci roka 2020
cestovanie
Unsplash.com/Leyy M
  • Travel Pass si môžeš kúpiť do konca júna
  • Jeho platnosť končí na konci roka 2020

Rakúsko, Maďarsko a Česko boli jednými z prvých krajín, pre ktoré sme otvorili svoje hranice. V záujme prilákať späť čo najviac turistov prispela súkromná prepravná spoločnosť Slovak Lines akciou na výhodné cestovanie do hlavných miest a letiskových priestorov susedných krajín.

Ultimátny lístok, ktorý platí do konca roka 2020, stojí 39 eur a vznikol pri príležitosti obnovenia medzinárodnej dopravy. Travel Pass sa týka Viedne, Budapešti a letísk týchto dvoch krajín.

Žiaden háčik v tom nehľadaj

Lístok je platný od zakúpenia až do 31. decembra a môžeš s ním cestovať spojmi spoločnosti Slovak Lines nepretržite po dobu viac ako šiestich mesiacov obojsmerne. 

Kúpiš si ho raz cez svoj používateľský účet a následne ho môžeš používať na „nákup“ lístkov na konkrétne spoje namiesto platenia, každý lístok zakúpený s Travel Passom stojí 0 eur. 

Ak  niekedy cestuješ do Viedne či Budapešti, pravdepodobne vieš, že za 39 eur si kúpiš asi tri spiatočné lístky. V prípade Budapešti dostaneš za túto sumu 2,5 lístka.

Ak teda plánuješ okrem letnej návštevy záhrad v Schönbrunne či vychýrenej Szimpla Kert ešte aj vianočné trhy či malé nákupy, je táto cestovná permanentka výhodným ekonomickým riešením. Platí samozrejme aj na spoje Bratislava – Vienna Airport a späť a Bratislava – Ferenc Liszt Airport.

zdroj: Szimpla Kert v Budapešti. FOTO: Unsplash.com/Liam McKay

Jediné obmedzenie, ktoré v tomto prípade platí, je to, že Travel Pass je neprenosný na inú osobu a po jeho zakúpení ho môžeš využívať len ty. Počet lístkov, ktoré si naň zakúpiš, je však neobmedzený. 

Čas ti beží 

Na zakúpenie lístka máš už len necelé dva týždne. Počas celého júna si ho môžeš zaobstarať na webovej stránke spoločnosti alebo priamo u predajcu na vyznačených miestach. 

Ak sa bojíš cestovať, je dobré vedieť, že v autobusoch medzinárodných liniek je prísne kontrolovaná a dodržiavaná dezinfekcia a platia tu všetky bezpečnostné opatrenia spojené s povinným prekrytím horných dýchacích ciest ochranným rúškom či dezinfekcia rúk. 

Priestory autobusov sú zase čistené plošnou polymérovou dezinfekciou. Preto by takéto cestovanie malo byť v absolútnom poriadku. 

Zdroj: slovaklines.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá