Žila na ulici, randila, aby sa zadarmo najedla. Dnes je milionárkou, ktorá učí, ako sa dostať z dna na vrchol

  • Nie vždy je pravdou, že to, kde vyrastáme, určí našu budúcnosť
  • Jasným dôkazom je milionárka Dani Johnsonová
danijohnson
Dani Johnsonová, Instagram/danijohnsonlive
  • Nie vždy je pravdou, že to, kde vyrastáme, určí našu budúcnosť
  • Jasným dôkazom je milionárka Dani Johnsonová

K dispozícii máme kvantum motivačných citátov, ktoré nám dodajú krátkodobé odhodlanie meniť svoj život k lepšiemu. Reálnou inšpiráciou sú však pre mnohých skutočné príbehy ľudí, s ktorými sa život nemaznal, a aj napriek tomu dosiahli obrovské úspechy.

Dokonalým príkladom všetkého vyššie spomenutého je Dani Johnsonová, ktorá sa milionárkou stala skôr, než dosiahla svoje 23 narodeniny.

Kokaín aj zneužívanie

Pripísať si na konto milióny skôr, ako si naň pripíšeš 30 narodeniny, znie skutočne rozprávkovo. Teda aspoň pre mnohých. Samotná Dani by však z vlastnej skúsenosti vedela uviesť, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Za jej úspechom sa totiž skrýva mnoho bolesti a sklamaní. Dani nepatrila k tým, ktorí si prežili detstvo plné lásky a uznania. Opak bol pravdou. Jej rodičia boli totiž drogovo závislí aj alkoholici. Ona sama uvádza, že ich triezvych nikdy nevidela.

Situácia vraj naberala na intenzite v momente, keď jej rodičia od ľahkých drog prešli k závislosti na kokaíne. Dani na svojom portáli uvádza, že možno práve silné drogy a ich účinky rodičov prinútili k šialeným veciam.

Nemala ani 10 rokov a už okúsila trpkú chuť fyzického aj sexuálneho násilia. Spomienky, ktoré si z detstva odnášala, boli skutočne bolestivé. Niet sa čomu čudovať, že hneď, ako to bolo možné, sa Dani rozhodla opustiť nielen dom svojich rodičov, ale aj rodnú Kaliforniu.

Reagovala na inzerát, ktorý ponúkal prácu v hoteli na Havaji. Tí jej zaplatili letenku, no ponúkaný plat bol viac než mizerný. Za odpracovaný deň dostala iba úbohé 2 doláre. Keďže nemala ani len financie na splatenie nájmu, bola nútená bývať v starom aute, ktoré si prenajímala.

Splácať však nedokázala ani požičané auto. Časom sa jej dlh vyšplhal na 35 000 dolárov. Jedinou možnosťou, ako sa poriadne navečerať, bolo pre Dani randenie. Forbes dokonca uvádza, že v ťažšom období sa denne stretávala aj s 8 mužmi naraz.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dani Johnson (@danijohnsonlive)

Logo

Digital Marketing Specialist Seasy

1000 - 1600 €
mesačne
mesačne

Ako domček z karát

Bola stratená a životom sa prebíjala zo dňa na deň. Dni plynuli a chybné kroky pribúdali. Za zlomový okamih Dani považuje Vianoce z roku 1990. Ona sama toto obdobie nazývala životnou skúškou. Mala 20 rokov a spolu s kolegyňami si užívala vianočný večierok.

Keďže sa na akcii veľa pilo, ako to už u mnohých býva zvykom, Dani strácala zábrany. Aj napriek tomu, že sa v detstve po príklade rodičov zaprisahala, že kokaínu sa ani nedotkne, počas večierku sa rozhodla inak. Na svojom webe sama uvádza, že v momente, keď drogu skúšala, bola naivná, ak čakala, že nebude potrebovať ďalšiu dávku.

Myšlienku rýchlo vymanila z hlavy a pretancovala celú noc. Ráno však bolo náročnejšie, než sama čakala. Zobudila sa totiž na pláži a jediné, čo jej v ten okamih napadlo, vraj bolo, že potrebuje ďalšiu dávku drogy. Vnímala, že jej nádeje na normálny život sa rozpadajú ako domček z karát.

Začala mať samovražedné myšlienky a vrhla sa do vĺn oceánu. Keď voda máčala jej šaty, Dani vraj pocítila niečo, čo sama opisuje ako zázrak. Niekde vo vnútri seba počula hlas, ktorý jej hovoril, že život jej dáva druhú šancu.

Z posledných síl sa pozviechala, nasadla do auta a premýšľala, ako zmeniť svoje vlastné smerovanie. Career and recovery uvádza, že jedným z jej snov bolo, aby si raz mohla dovoliť ubytovanie na Havaji, pretože bola stále bezdomovkyňou.

Vysnený nájom by ju však vyšiel okolo 4 500 dolárov mesačne. Aj napriek tomu, že netušila, ako sa k splneniu tohto sna priblíži, živila v sebe obrovskú nádej.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dani Johnson (@danijohnsonlive)

Z bezdomovkyne milionárkou

V jedno ráno, keď sa prebudila na zadnom sedadle auta, si všimla vec, ktorá ju doslova vytiahla zo dna. Spozorovala leták, obsahom ktorého bol program na chudnutie. Z telefónnej búdky zavolala výrobcovi, ktorého číslo našla na zadnej strane ponuky.

Informovala sa o nákladoch, ktoré by boli nutné pri doručení produktov na Havaj. Po zozbieraní všetkých informácií sa rozhodla, že ručne spíše letáky, ktoré by ponúkali plán na chudnutie. Keďže ale nevlastnila telefón, potenciálni zákazníci by jej nemali ako zavolať.

Aj napriek tomu sa nevzdávala a snažila sa nájsť spôsoby riešenia situácie. Rozhodla sa otvoriť telefónny zoznam, v ktorom našla telefónne číslo na telekomunikácie. Zavolala tam a s pánom na druhej strane slúchadla zaflirtovala, aby ho obmäkčila. Ten jej vybavil pripojenie pevnej linky, ktorá pôvodne patrila jednému z neplatičov. Peniaze, ktoré za ňu mala zaplatiť, mu sľúbila do mesiaca.

Jeden problém uhasila, ďalší sa vyskytol. Spoločnosť, ktorá programy na chudnutie ponúkala, potrebovala adresu, na ktorú by produkty mohla poslať. Dani ale stále nemala bydlisko, rozhodla sa teda požiadať miestny podnik, aby v žiadosti mohla uviesť ich adresu.

Šťastie sa na ňu usmialo a klienti začali pribúdať. V rozhovore pre Eventual millionaire uviedla: „V prvý rok som zarobila štvrť milióna dolárov, do konca druhého roka milión a dnes som multimilionárkou. Máme päť spoločností. Som rečníkom, ktorý vypredávala haly, nech idem kamkoľvek. Či už je to Londýn, Karibik alebo Kanada, počúvajú ma davy ľudí. Ako business coach sa živím už 20 rokov.“

Okrem toho, že si počas druhého roku fungovania zarobila spomínaný milión, otvorila si aj 18 centier špecializovaných na chudnutie. Za dva roky sa teda z bezdomovkyne stala milionárka, ktorá neskôr začala motivovať ľudí po celom svete.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dani Johnson (@danijohnsonlive)

Peniaze pochádzajú od ľudí

V súčasnosti mladým a nádejným podnikateľom vysvetľuje, že ona sama začala podnikať v aute ako bezdomovec. Bez akýchkoľvek vizitiek. „Jediné, čo som mala, bola túžba uspieť,“ uvádza v Career and recovery.

Dani tiež opisuje, že správny podnikateľ potrebuje pokročilé komunikačné zručnosti.

„Nehovorím, ale počúvam. Väčšina ľudí si myslí, že sú v komunikácii s druhými ako podnikatelia skvelí. Až váš bankový účet vám ukáže, či to tak skutočne je. Pri podnikaní totiž peniaze prichádzajú od ľudí. To je základný vzorec,“ hovorí pre Eventual millionaire.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dani Johnson (@danijohnsonlive)

 

Text sme zrevidovali, upravili, doplnili o nové informácie a vydali nanovo. Článok bol pôvodne publikovaný 24. apríla 2021.

Zdroje: dani johnson, forbes, Career and recovery, Eventual millionaire

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie