Získajte aktuálny prehľad o stave medzinárodných inovácií a trendov v dobe covidovej

viktor-jakovlev-H0vuplqoX0c-unsplash

Pokiaľ sa zaujímate o oblasť inovácií, výskumu a vývoja, radi by sme Vás informovali, že Ayming Institute práve vydal medzinárodnú štúdiu International Innovation Barometer 2021.

Unikátny prieskum, uskutočnený medzi 330 profesionálmi a manažérmi VaV z 13 krajín sveta vrátane Slovenskej republiky, komplexne, zrozumiteľne a hlavne aktuálne analyzuje súčasnú situáciu v oblasti inovácií. Zameriava sa na to, ako malé i veľké firmy z rôznych odborov a v rôznych častiach sveta reagujú na krízu Covid-19, aké riešenia považujú za správne a udržateľné, ako inovácie financujú a kde vidia príležitosť k svojmu rastu. Takýto komplexný prieskum doposiaľ slovenským manažérom chýbal.

Veríme, že názory zástupcov firiem i z Vášho odvetvia, ktoré štúdia prehľadne zhŕňa a uvádza vo vzájomných súvislostiach, budú pre Vás podporou v aktuálnych dôležitých firemných rozhodnutiach i zaujímavou exkurziou do oblasti inovácií a ich manažmentu.

Ako v štúdii dodáva Kristína Šumichrastová, výkonná riaditeľka spoločnosti Ayming Česká republika a Slovensko,: „Popularita daňových úľav jednoznačne rastie. Čoraz viac firiem spoznáva ich výhody a oboznamuje sa s ich využitím.

Výber zaujímavých údajov zo štúdie:

  • Navýšenie rozpočtov na VaV v tomto roku očakáva o 12 % firiem menej, ako príznak dopadov Covid-19;
  • Podľa 39 % respondentov sú technológie pre firmy hlavným faktorom pri realizácii VaV;
  • Outsourcing je na vzostupe, využitie externých súkromných zdrojov vzrástlo z 35 % na 48 %;
  • Financovanie sa diverzifikuje; Crowdfunding zaznamenal nárast o 17 % a kapitálové a dlhové financovanie sa zvýšilo o 6 %;
  • Druhým najdôležitejším spôsobom, ako zlepšiť udržateľné inovácie, sú cielenejšie daňové úľavy s 28 %;
  • Štúdia je rozdelená do 3 sekcií: medzinárodná Situácia v Inováciách, Financovanie Inovácií a Trvalo udržateľné inovácie.

Štúdiu si môžete zdarma stiahnuť tu.

 

Ochutnávka:

 
  

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech