Zisťovali sme, aká je najobľúbenejšia dovolenková destinácia našich čitateľov. Chorvátsko to nie je

  • Hoci sú dnes stále populárnejšie dovolenky mimo hlavnej dovolenkovej sezóny, mnohí si leto bez mora jednoducho nevedia predstaviť
  • My sme sa našich fanúšikov na Instagrame opýtali, kde najradšej dovolenkujú
  • Budeš prekvapený, ale Chorvátsko neskončilo na prvej priečke
chor
Pixabay
  • Hoci sú dnes stále populárnejšie dovolenky mimo hlavnej dovolenkovej sezóny, mnohí si leto bez mora jednoducho nevedia predstaviť
  • My sme sa našich fanúšikov na Instagrame opýtali, kde najradšej dovolenkujú
  • Budeš prekvapený, ale Chorvátsko neskončilo na prvej priečke

Letné teploty sú na Slovensku už nejaký ten deň tu a hoci je len polovica júna, dovolenkári už brázdia svet krížom krážom. Ešte v januári tohto roka jedno z najzvučnejší mien slovenských cestovných kancelárií, Satur, zverejnil tipy na tohtoročné dovolenky.

Nechýbali destinácie ako Belize, Srí Lanka či Zimbabwe. Chceli sme však vedieť, aké sú tie najobľúbenejšie dovolenkové miesta našich čitateľov. Opäť sme využili náš Instagram, kde sme sa 130-tisíc followerov opýtali aká je ich obľúbená dovolenková destinácia?

Prirodzene, keďže slovenským morom nazývame to v Chorvátsku, čakali sme ako najčastejšiu odpoveď práve túto krajinu. Naši fanúšikovia však prekvapili. Aby si mal prehľad, všetko sme zmestili do prehľadného grafu.

zdroj: Startitup

Spomenutý však bol aj Katar, Škótsko, Poľsko, Azorské ostrovy, Dubaj, Japonsko, Francúzsko, Omán, Srí Lanka, Holandsko, Kanárske ostrovy, Island a Praha. Čo sme si však museli vyhľadať na mape, je napríklad  Tivat (Čierna Hora) či Siem Reap v Kambodži.

Čo hovoria štatistiky?

Slováci majú čoraz väčší záujem tráviť svoje dovolenky aktívne. „Ľudia plánujú v zahraničí na dovolenke predovšetkým oddychovať pri mori. Záujem o dovolenky s týmto charakterom však má klesajúcu tendenciu. Naopak, čoraz viac Slovákov vyráža na poznávacie zájazdy, na cesty spojené s objavovaním nových miest, prehliadkami pamiatok, či pobytom v prírode a viac ako štvrtina našincov sa počas dní oddychu v zahraničí plánuje venovať čisto športovým aktivitám,“ uvádza riaditeľ úseku tvorby produktov a podpory predaja Poštovej poisťovne Ondrej Reichbauer.

zdroj: Unsplash

Viac ako polovica (52 %) Slovákov šetrí na dovolenku niekoľko mesiacov aj celý rok. Iba necelá pätina (17 %) financuje svoje dovolenky spolu s bežnými výdavkami. Z prieskumu pre spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, tiež vyplýva, že viac ako štvrtina (28 %) Slovákov na dovolenku skrátka necestuje a len minimum (iba 3 %) si peniaze na dovolenku požičiava, informuje TASR.

Dáta tiež hovoria, že v minulom roku Slováci minuli v dovolenkových destináciách viac než milión eur. Tak kam to bude tento rok?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech