Zjedol 31 kíl tvrdých drog: „Pablo Escobear“ nie je žiadna fikcia, ale príbeh skutočného medveďa

  • Kuriózny prípad otriasol Amerikou počas vlády Escobara
  • Medveď čierny sa v ňom dostal k vreciam plných drog
  • Príbeh sa neskončil šťastne pre každého
  • Kuriózny prípad otriasol Amerikou počas vlády Escobara
  • Medveď čierny sa v ňom dostal k vreciam plných drog
  • Príbeh sa neskončil šťastne pre každého

Koncom 80. rokov boli USA plné kokaínu pašovaného z Kolumbie. Príkladom týchto protizákonných praktík je aj pašerák drog Andrew Thornton, ktorý zo svojho lietadla zhodil vrecia plné kokaínu.

Pre veľkú záťaž sa potreboval zbaviť nákladu. Plánoval sa k nemu, samozrejme, vrátiť, ale určite nerátal s tým, že skôr ako on sa k nemu dostane medveď a ten si biely prášok nechá celý pre seba.

Takáto zvláštna udalosť otriasla Amerikou v roku 1985 v Knoxville v štáte Tennessee. V tom čase sa 150-kilový medveď čierny popasoval s poriadnou dávkou kokaínu, čo ho robí jediným cicavcom na planéte Zem, ktorý kedy jednorazovo okúsil také množstvo.

„Drogu bohatých“ mu priam pod nos naservírovali dvaja nemotorní páni na ceste z Kolumbie a napísali príbeh, v ktorom nie každý aktér, žiaľ, prežil. Ak sa však niekto zahráva s drogami, plán nemusí dopadnúť podľa predstáv.

Osud medveďa čierneho prezývaného „Pablo Escobear“ je toho perfektným príkladom, ale aj napriek tomu ho dodnes nájdeme medzi ľuďmi a dokonca sa z neho stala hollywoodska hviezda.

Vskutku zamotaná cesta zvieraťa a dvoch kumpánov sa zapísala do histórie a z medveďa urobila legendu. Či zaslúžene, môžeš posúdiť aj ty v článku nižšie.

„Pat a Mat“ po Kolumbijsky

Za všetko mohol bývalý právnik a policajný dôstojník Andrew Thornton a jeho inštruktor karate Bill Leondard, ktorí sa vracali z Kolumbie zo 400 kilogramami kokaínu. Postupne sa ho však pre nadmerné zaťaženie začali zbavovať, informoval portál Knox News.

Najskôr vyhodili tri vrecia z malého lietadla Cessna 404, ale to ani zďaleka nestačilo. Vtom ich vyrušil neznámy zvuk z rádia. Už nejaký čas boli totiž odpočúvaní federálnymi agentmi a niekde nad Floridou ich začali sledovať.

Chúlostivú situáciu sa preto rozhodli vyriešiť po svojom. Thornton si k telu priviazal vrecia s kokaínom s hmotnosťou približne 35 kg. Spoločne s drogami si do nylonovej batožiny pribalil okuliare s nočným videním, dve pištole, lovecký nôž a zhruba 4 500 dolárov v hotovosti.

Po tom, čo dal svojmu kolegovi štvorminútový rýchlokurz parašutizmu, zoskočili na padáku. Zámerom Thorntona a Leonarda bolo ponechať lietadlo bežať na autopilota, kým sa svojvoľne nezrúti. Tým chceli predísť stretu s federálnymi agentmi, ktorí mali lietadlo na radare.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Knox News, Courier journals, AP News, Kyforky, Cocaine Bear, The Guardian, Fox News, NASA, NCBI, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá