Zlaté maliny sú rozdané. “Anticenu” získal aj Trumpov právnik a vieme aj to, ktorý je najhorší film roku 2020

  • Ocenenia Golden Raspberry (Zlatá malina), taktiež známe ako Razzies, sa udeľuje už 41 rokov
  • Do rebríčku najhorších hercov s vedľajšou úlohou sa dostal Trumpov právnik
  • V nomácii najhorších filmov sa ocitol film 365 Days
16156706446117
www.goldderby.com
  • Ocenenia Golden Raspberry (Zlatá malina), taktiež známe ako Razzies, sa udeľuje už 41 rokov
  • Do rebríčku najhorších hercov s vedľajšou úlohou sa dostal Trumpov právnik
  • V nomácii najhorších filmov sa ocitol film 365 Days

Golden Raspberry, teda Zlatá Malina, je ocenenie za najhoršie filmové počiny, ktoré sa udeľuje od roku 1980 v predvečer odovzdávania Oscarov. Tieto ocenenia každý rok vyberá takmer 700 členov Nadácie ceny Zlatá malina v 16 krajinách.

Tohto roku víťazov vyhlásili 24. apríla, teda deň pred slávnostným ceremoniálom odovzdávania cien Americkej filmovej akadémie.

Rok 2020 bol pre Ameriku rokom volieb. Nie je teda prekvapením, že aj tieto „anticeny“ sa naklonili politickým smerom.

Adeptom na najhoršieho herca sa stal Trumpov právnik

Cenu za najhoršieho herca vo vedľajšej úlohe dostal niekdajší starosta New Yorku a Trumpov osobný právnik Rudy Giuliani. Vďačí za to krátkemu výstupu v druhom diele komédie Borat britského komika Sachu Barona Cohena.

Ako uvádza The Guardian, v jednej scéne je Giuliani zaznamenaný, ako si siaha do nohavíc. Deje sa to počas ležania v posteli, kde bol prítomný herec hrajúci Boratovu dcéru, ktorá sa vydáva za televíznu novinárku.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rudy W. Giuliani (@therudygiuliani)

Giuliani však uviedol, že sa nič nevhodné nestalo, vraj si len zastrčil tričko. Vďaka záberom z filmu získal aj druhú cenu – Worst Screen Combo, čo je cena za najhoršiu kombináciu na obrazovkách.

Nominovaný bol aj film 365 Days

Ďalšími kategóriami sú najhorší film, najhorší herec a herečka či najhorší režisér. „Anticenu“ najhoršej herečky si odniesla Kate Hudson, pričom za najhoršieho herca bol určený Mike Lindell, uvádza Rotten Tomatoes.

Americký film Music bol predmetom mnohých diskusií kvôli zobrazeniu autizmu a obsadeniu neautistickej herečky Kate Hudson, ktorá si zahrala hlavú postavu s autizmom.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kate Hudson (@katehudson)

Na režírovaní filmu sa podieľala Sia, ktorá bola vyhlásená za najhoršiu režisérku, pričom samotný film tiež veľmi neobstál. Aj napriek tomu, že sa absolútnym „víťazom“ nestal, umiestnil sa v prvej päťke najhorších filmov.

Napokon, cenu Najhorší film si odniesol film Absolute Proof. Nominovaný bol aj film 365 Days, ktorý mnohí prirovnávali k filmu 50 Shades of Grey. Tento kúsok, ktorý si môžeš pozrieť na Netflixe, však neodišiel s prázdnymi rukami – získal cenu Najhorší scenár.

Zdroje: The Guardian, Rotten Tomatoes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech