„Zle mi je z politiky už teraz“: Bývalý policajný prezident vstupuje do Progresívneho Slovenska

  • Vstup do strany oznámili na tlačovej konferencii
  • Zdôraznil, že ide o jeho osobné rozhodnutie
Jaroslav Spišiak
Jaroslav Spišiak, TASR/Pavel Neubauer
  • Vstup do strany oznámili na tlačovej konferencii
  • Zdôraznil, že ide o jeho osobné rozhodnutie

Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko má novú posilu. Do strany vstúpil bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak. V stredu o tom informoval predseda hnutia Michal Šimečka, uviedla agentúra TASR.

„Do Progresívneho Slovenska prináša 30 rokov skúseností z polície až po tie najvyššie miesta, rozvahu, nespochybniteľný morálny kredit aj nespochybniteľnú odbornosť v agende ministerstva vnútra, vnútornej bezpečnosti a boja proti zločinu,“ skonštatoval.

Šimečka podotkol, že spoločnosť na Slovensku potrebuje budúcnosť bez chaosu, no zároveň istotu právneho štátu. „Musíme ponúknuť ľuďom nádej, že Slovensko môže fungovať ako normálna, bezpečná a férová krajina pre všetkých. Presne toto sú témy, na ktorých budeme spolupracovať s Jaroslavom Spišiakom,“ doplnil.

Spišiak svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť. Zdôraznil, že ide o jeho osobné rozhodnutie. Avizuje, že sa chce snažiť, aby policajti mali legislatívne a morálne krytie a pokoj pre svoju prácu. „Chcem, aby tu veci fungovali normálne, odborne, podľa zákona,“ uviedol.

„Myslím si, že teraz je tá chvíľa, keď môžem dokončiť svoju prácu,“ dodal Spišiak.

„Ak môžem, tak prispejem“

V rozhovore pre Denník N nový člen Progresívneho Slovenska Jaroslav Spišiak povedal, že v dnešnej situácii je pre ľudí dôležité „vymaniť sa z chaosu, cítiť pokoj“.

„Aspoň ľudia, s ktorými sa ja rozprávam, vnímajú politiku ako chaos, neistotu. Pod vplyvom tohto zabúdajú, čo je naozaj to najdôležitejšie, teda aby platil právny štát, aby boli demokratické právne inštitúcie zabezpečené tak, aby fungovali v symbióze, aby sa dalo postupovať aj legislatívne tak, ako je to upravené zákonne, a aby sa nemuseli hľadať rôzne cestičky, vybavovači. Aby sa ľudia nemuseli báť, že doplatia na to, keď chcú byť poctiví, lebo ich predbehnú tí, čo poctiví nie sú a chaos okolo len zneužívajú,“ vysvetlil v rozhovore po Denník N Spišiak.

Keď sa ho redaktorka z denníka opýtala, či mu nebude z politiky zle, povedal: „Viete, zle z politiky mi je už teraz a zle je aj veľmi veľa ľuďom, ktorých poznám. Premýšľam tak, že ak môžem, tak prispejem, pomôžem, aby im nemuselo byť zle. Tým ľuďom a zároveň ani mne,“ uviedol Jaroslav Spišiak.

Portál TV Noviny informuje, že Jaroslav Spišiak bol policajným prezidentom v rokoch 2010 až 2012, teda počas vlády Ivety Radičovej. Po zmene vlády ho hneď nahradil Tibor Gašpar.

Zdroje: TASR, Denník N, TV Noviny 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá