oranžové plechovky monster
oranžové plechovky monster (2)
Ilustračný obrázok Wikimedia/MrkJohn, Belcebuesmipastor

Značka, ktorú Slováci zbožňujú, je doslova kultová. Spájajú ju so samotným diablom

  • Monster je svetoznámym výrobcom energetických nápojov
  • Konšpirační teoretici hovoria o satanistickom symbole
  • Okolo nápoja sú postavené celé kultúry
  • Monster je svetoznámym výrobcom energetických nápojov
  • Konšpirační teoretici hovoria o satanistickom symbole
  • Okolo nápoja sú postavené celé kultúry

Ikonické tri zelené pazúry na čiernom pozadí, návyková sladká chuť, ešte návykovejší kofeín, 34 unikátnych príchutí a za chrbtom celá tínedžerská kultúra. Reč je o nápoji, ktorý je zrejme povedomý i tým, ktorí ho nikdy neochutnali.

Monster Energy je energetický nápoj s vysokým obsahom kofeínu a širokou škálou dostupných príchutí. Samotná stránka značky Monster taktiež uvádza, že nápoj dodáva energiu profesionálnym atlétom, muzikantom a fanúšikom po celom svete.

Na prvý pohľad nevinný, aj keď nie najzdravší nápoj však vraj ukrýva temné tajomstvo. Ak ťa doma hnali bičom do kostola, alebo si sa sám rozhodol naštudovať si niečo o kresťanskej viere, možno si už kedysi počul o „znamení beštie“.

Vyššie spomenuté slovné spojenie najčastejšie odkazuje na jednu z najznámejších pasáží zo Svätého písma. Tá sa nachádza v 13. kapitole Jánovej Knihy Zjavenia a v najzákladnejšej interpretácii textu, hovorí o príchode „divého zvieraťa“ alebo „Antikrista“, ktorý bude znamenať koniec sveta.

Tento posol temnoty by mal mať na tele „symbol beštie“, ktorý Ján opisuje ako číslo 666. „Tu je múdrosť: Kto je rozumný, nech spočíta číslo divého zvieraťa, lebo je to číslo človeka, a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť,“ uzatvára posolstvo Ján.

Čo má však obyčajný sladký nápoj spoločné s nositeľom apokalypsy? Prekvapivo, omnoho viac, než sa na prvý pohľad zdá. Aspoň to si myslia rôzni konšpirační teoretici, ktorí upozorňujú na viaceré podobnosti medzi dizajnom značky a znamením Antikrista.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroje: Monster Energy, Mashed, HealthDigest, HyveSpace, Vice, McLean Design, ABC7, The Washington Post, Snopes, LogoMyWay

Najnovšie videá

Aktuálne čítajú

Trendové videá