Značka Slováka dobyla svet MMA: Jeho bezkonkurenčné klietky si obľúbili v celej Európe

  • V MMA komunite ho pozná každý
  • Na Slovensku prerazil s produktami, ktoré na trhu chýbali
  • Ľuboš Bukovčan vyrába boxerské klietky na mieru
Klietka ProFighters, Octagon
Archív: Barbora Bukovčan
  • V MMA komunite ho pozná každý
  • Na Slovensku prerazil s produktami, ktoré na trhu chýbali
  • Ľuboš Bukovčan vyrába boxerské klietky na mieru

Svoje prvé produkty riešil s Pakistanom, no rýchlo zistil, že kvalitný produkt potrebuje vybudovať na domácom trhu. Dnes jeho prácu pozná a obľubuje aj najväčšia česko-slovenskú MMA organizácia. Ľuboš Bukovčan prerazil do sveta a firiem, ktoré tvoria to, čo tá jeho, je stále skutočne málo. Našiel totiž geniálnu dieru na trhu.

Založil vlastnú značku ProFighters, ktorá vyrába boxerské vybavenie na mieru. Dnes nájdeš jeho ringy a klietky v celej Európe, spolupracoval s Oktagonom, jeho produkty používajú najväčšie slovenské i české hviezdy MMA a ako skalný fanúšik bojových športov sa snaží pozdvihnúť úroveň bojovej scény u nás aj v zahraničí.

„Pamätám si, ako mi otec chcel na Vianoce objednať nové rukavice a prišli mi až na jar. Ten trh tu bol celý v plienkach. A zhodou okolností som na strednej škole robil školský projekt: naprogramovanie e-shopu a webov, tak som to spojil.“

K boxu mal vždy blízko

Už od detstva ho priťahovali športy. Jeho srdcovkou bol hokej, ale po nepríjemnom zranení musel kariéru nechcene ukončiť. Veľmi rýchlo si však uvedomil, že boxovať rukami stále môže.

„Kickbox mi prišiel ako skvelá alternatíva za hokej. Bývali sme vtedy na intráku a s kamošmi sme sa prihlásili na prvé tréningy kickboxu v Piešťanoch, kde som sa do toho športu zamiloval. Neskôr to bol thajský box. Veľmi mi tam učarovala aj tá duchovná stránka športu a vzájomný rešpekt, ktorý vzdávate súperovi.“

Nikdy nemal ambície zápasiť alebo venovať energiu bojovým športom na profesionálnej úrovni. Skôr sa videl na opačnej strane tohto biznisu, kde sa pohybuje dodnes.

Luboš Bukovčan s Jirim Prochádzkom
zdroj: Barbora Bukovčan
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá