Známa investičná spoločnosť predala historickú budovu v centre Bratislavy. O cene mlčí

  • MiddleCap Group predal historickú budovu Gorkého4 Offices
  • Novým majiteľom je poisťovňa Kooperativa
MiddleCap Group
  • MiddleCap Group predal historickú budovu Gorkého4 Offices
  • Novým majiteľom je poisťovňa Kooperativa

Skupina MiddleCap Group v týchto dňoch úspešne uzatvorila transakciu, výsledkom ktorej je zmena vlastníctva pamiatkovo obnovenej budovy uhorskej Obchodnej a priemyselnej komory zo začiatku 20. storočia, informuje o tom v tlačovej správe.

Aj keď rokovania prebiehali dlhodobo, priebeh a uzatvorenie samotnej transakcie, výsledkom ktorých bol predaj budovy z portfólia MiddleCap Group spoločnosti KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurence Group, trvalo necelých šesť mesiacov. Cenu transakcie spoločnosť nezverejnila.

V najbližších týždňoch sa do kancelárskych priestorov sťahujú prví nájomníci. Viac ako jedno podlažie bude patriť investičnej spoločnosti WOOD & Company. Príchod ďalších nájomníkov je tesne pred uzavretím nájomných zmlúv a v tomto prípade ide o ďalších 60 % rezervovanej plochy.

Národná kultúrna pamiatka s luxusnými priestormi

„Gorkého4 Offices bol pre nás ďalším náročným, no zároveň vydareným projektom, v ktorom išlo o netradičné spojenie kultúrneho dedičstva, remeselnej precíznosti sadministratívnym využitím. Prispeli sme k návratu kultúrnej pamiatky do života hlavného mesta a aj preto nám záležalo na tom, kto bude novým majiteľom. Sme presvedčení o tom, že nový vlastník tieto hodnoty oceňuje a aj preto môžeme priebeh rokovaní označiť za veľmi férový a transparentný,“ komentoval predaj Gorkého4 Offices Róbert Michalica, Head of Real Estate Slovakia spoločnosti MiddleCap.

zdroj: MiddleCap Group

V prípade Gorkého4 Offices ide o objekt v historickom centre hlavného mesta v tesnom susedstve s historickou budovou Slovenského národného divadla. Národnú kultúrnu pamiatku MiddleCap Group v spolupráci s Bouda a Masár architekti kompletne pamiatkovo obnovil a kolaudoval koncom roka 2018.

Objekt poskytuje nájomcom na šiestich podlažiach 3 100m2 exkluzívnych kancelárskych priestorov v pamiatkovej zóne Starého Mesta v Bratislave, citlivo vybavených  najmodernejšou technológiou a komfortom.

zdroj: MiddleCap Group

Majestátna stavba v eklektickom slohu s charakteristickými nárožnými vežičkami z roku 1903 je dielom významného architekta Jozefa Huberta, ktoré v prvej polovici 20. storočia dokončil Milan Michal Harminc. Budova je národnou kultúrnou pamiatkou  už od roku 1985.

Podľa výsledkov výročných Construction & Investment Journal Awards je  Gorkého4 Offices najlepšou obnovenou stavbou roka.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá