Známa politická relácia končí túto sezónu predčasne. Otázny je jej návrat v septembri

  • Politickú reláciu Na telo v posledných týždňoch aktívne bojkotovali vládni politici
  • TV Markíza ju predčasne sťahuje z vysielania
Kovačič Na Telo
Reprofoto TV Markíza/Na telo
  • Politickú reláciu Na telo v posledných týždňoch aktívne bojkotovali vládni politici
  • TV Markíza ju predčasne sťahuje z vysielania

Michal Kovačič, novinár a moderátor, získal s reláciou Na telo viaceré novinárske ceny, naposledy minulý týždeň. Televízia však oznámila, že čelí novým dramaturgickým výzvam.

Televízia Markíza rozhodla, že politickú diskusnú reláciu Na telo stiahne z vysielania skôr, než plánovala. Pôvodne mala pokračovať až do konca júna, ale teraz oznámili, že relácia skončí už o dva týždne.

„Vzhľadom na objektívne dramaturgické výzvy v posledných týždňoch a s tým súvisiacu potrebu zabezpečiť názorovú pluralitu, budú tieto dve relácie pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu, 8. júna 2024, poslednými v jarnej časti našej programovej štruktúry,“ uvádza televízia v tlačovej správe.

Bojkotovanie relácie vládnymi politikmi

Televízia Markíza v tlačovej správe informuje, že zatiaľ bude „zvažovať najvhodnejší formát nedeľnej politickej diskusie, s ktorým by sme sa chceli po letnej pauze na obrazovky vrátiť“.

Hosťami túto nedeľu budú Richard Sulík (SaS), Jaroslav Naď (Demokrati) a József Berényi (Maďarská aliancia). Ide o kandidátov do europarlamentu. Ďalších lídrov si televízia zavolala do relácie o týždeň.

Politickú reláciu Na telo v posledných týždňoch aktívne bojkotovali vládni politici. Naposledy v nedeľu po atentáte na Roberta Fica neprišiel minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, hoci to sľúbil. Relácii sa napriek obmedzeniam darilo udržiavať vysokú sledovanosť, čo oznamovala v tlačových správach. Neraz sa stala najsledovanejšou debatou na slovenskom trhu.

V Markíze sa za posledné mesiace odohralo viacero turbulentných udalostí, ktoré viedli väčšinu redakcie k založeniu odborov. Ako uvádza denník SME, redaktori napísali vedeniu list, v ktorom uviedli konkrétne prípady možných zásahov a tendenčných postupov zo strany nového vedenia.

Odišli Dírer aj Krescanko Dibáková

Len tento týždeň oznámil odchod z postu moderátora politickej debaty V politike na TA3 Richard Dírer.

„Je mi jasné, že mnohí sa budete pýtať ,prečo‘. Rád by som Vás však požiadal o pochopenie, že si po tých rokoch najskôr potrebujem ‚vyvetrať‘ hlavu, Príprava a moderovanie politických diskusií vždy dali zabrať, no najmä posledné týždne a mesiace boli pre mňa náročné, nielen ale aj vzhľadom na spoločenskú situáciu, ktorá okolo nás panuje,“ uviedol Dírer na Instagrame s tým, že nemá namierené do politiky.

Pred pár týždňami svoj koniec na poste moderátorky politickej diskusie TV JOJ Na hrane oznámila aj Jana Krescanko Dibáková.

„Inú cestu som už pred sebou nevidela, hoci ma nikto neposielal preč. Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane, ktorej som odovzdala kus svojho života. Pre výpoveď som sa nerozhodla zo dňa na deň, hoci prezidentské voľby boli napokon rozhodujúce,“ oznámila Krescanko Dibáková.

Zdroje: TS/Markíza, Denník N, SME

Najnovšie videá

Trendové videá