Legendárna trnavská kaviareň znovu ožíva. Aj s extra bonusom

  • V meste boli prví, ktorí prišli s coworkingovým priestorom, no ich La Reunion vyhľadávali nielen freelenceri, ktorí u nich pracovali, ale aj milovníci dobrej kávy a jedla
  • Na čas sa odmlčali, ale teraz je Tomáš Andel s Jurajom Vráblom, spolu s ostatnými členmi, dnes už rodinnej firmy, na trnavskej kaviarenskej mape opäť a cesta k nim sa oplatí ešte viac
  • Nové La Reunion sa otvorilo pred pár týždňami na Hlavnej ulici v Trnave
Ondrej Bobek
  • V meste boli prví, ktorí prišli s coworkingovým priestorom, no ich La Reunion vyhľadávali nielen freelenceri, ktorí u nich pracovali, ale aj milovníci dobrej kávy a jedla
  • Na čas sa odmlčali, ale teraz je Tomáš Andel s Jurajom Vráblom, spolu s ostatnými členmi, dnes už rodinnej firmy, na trnavskej kaviarenskej mape opäť a cesta k nim sa oplatí ešte viac
  • Nové La Reunion sa otvorilo pred pár týždňami na Hlavnej ulici v Trnave

Keď sa vyberiete do kaviarne vždy vojdete do nej omámení atmosférou , pretože nové La Reunion sa nachádza presne v strede troch hlavných ulíc – ide teda o jednu z najlepších polôh v meste v rámci pešej zóny. Keď však za sebou zavriete dvere, necháte za sebou ruch a odpočiniete si. A to doslova. Prevádzka sa totiž delí o svoje priestory s obchodom s bytovými doplnkami DeNuevo a v efektívne využitom priestore, v zadnej časti nájdete aj kozmetický salón.

Takto to tu funguje už dlhšie. My sme kaviarenský priestor prebrali po predchádzajúcich majiteľoch, práve preto, že sa nám celý koncept páči. Lokalita je výnimočná, ale Trnava posledné roky žije celá počas celého roka, takže dobrá prevádzka sa uchytí všade. Avšak v tomto prípade sa spojil trend, ktorý je na Slovensku ešte stále trocha výnimočný, hovorí nový šéf Tomáš Andel o tom, že ak niekto príde do prevádzky napríklad na masáž či kozmetiku, po nej si môže vychutnať kávu a koláčik, a zároveň aj kúpiť aj nejakú drobnosť.

zdroj: Ondrej Bobek

zdroj: Ondrej Bobek

Takéto spojenia poznáme napríklad vo forme kníhkupectvo-kaviareň, ale vo svete nájdete aj pekáreň s obchodom, barber shop s predajňou zbraní a podobne.

Vlastný prínos

Zaujímavosťou je, že ponuku na prevádzku, o ktorú sa bude starať jeho budúca manželka Denisa Kleinová, už raz dostal. Bolo to však v čase, keď ešte prevádzkovali prvú La Reunion, no s vtedajším spoločníkom sa im do toho nechcelo. Teraz sa im to opäť vrátilo ako bumerang. S majiteľkou priestoru a jej dcérou sa poznali dlhšie, chodili k nim do reštaurácie na Františkánskej ulici na dobré jedlo, a tak po viac ako 2 rokoch od jej zatvorenia stáli pred rozhodnutím opäť.

zdroj: Ondrej Bobek

zdroj: Ondrej Bobek

Aktuálne totiž pod značkou La Reunion funguje ich rodinná úspešná cateringová spoločnosť, ktorá vám vystrojí nielen úžasnú svadbu, ale aj oslavy či eventy všeho druhu. Spoločne s dlhoročným kamarátom Jurajom Vráblom a jeho maželkou Mirkou vytvorili nový cateringový koncep, kde sa Juraj stará o celkový chod, hlavne  o výbornú kuchyňu a Mirka sa venuje výzdobám na kľuč.

Páčilo sa nám na tomto priestore to vzájomné prepojenie. Ako sa hovorí: ‚ve dvou se to lépe táhne,‘ a my sme tu traja. Je tu príjemná atmosféra. Cez deň je tu príjemný ruch mesta a večer  si viete posedieť so známimi. Ako kedy, raz je rušno a raz zase pokojne ticho,” vysvetľuje Denisa.

Kaviareň pod ich vedením nezmenila interiér na nepoznanie, skôr radi do jej chodu prinesú všetko, čo sa naučili v predchádzajúcich podnikoch. Rozšírili sortiment a predĺžili otváracie hodiny. V čase keď interiérový obchodík nie je otvorený, sú prevádzky oddelené paravanom. Ranný pokoj, ešte bez susedov, si môžete v kaviarni La Reunion vychutnať od 8.00, môžete si dať kávu, koláčik či dobré raňajky. Keď sa večer o 17.00 obchodík opäť zavrie, ešte niekoľko hodín si môžete vychutnať atmosféru kaviarne s vínkom či kvalitným rumom.

V  budúcnosti kaviareň La Reunion plánuje organizovať rôzne malé akcie so živou hudbou, zaujímavým speakrom alebo si tu môžete zorganizovať malú oslavu s cateringom La Reunion- na mieru, presne pre vás. Chcú dať svojim zákaznikom príjemné zážitky  s „niečím navyše.“ To, čo je cez deň symbiózou, sa ráno a večer vôbec neruší. Všetko do seba pekne zapadá.

Jediná káva v Trnave

A teda čo nové a svoje chcú priniesť do obľúbeného priestoru? Dobrú kávu, kvalitný servis, a chutné „celodenné raňajky”.  

zdroj: Ondrej Bobek

„Chceli by sme zaujať kávou. Ako jediní v Trnave, budeme mať v ponuke kávu Piacetto, celkovo na západe Slovenska ich ponúka málo prevádzok. Mali sme ich už v našej prvej prevádzke, preto vieme, že zákazníkom veľmi chutila. Často sa totiž aj v meste stretávam s tým, že v ponuke sú modernejšie, až hipsterské kávy alebo je veľa takých, čo zaspali dobu. My by sme chceli podávať poctivú taliansku klasiku, dodáva Tomáš s tým, že v Trnave je čo sa týka kaviarní a malých prevádzok silná konkurencia, ale mesto si napriek tomu stále udržiava príjemnú malomeštiansku atmosféru.

Zárukou dobrej ponuky a servisu je aj správny výber dodávateľov. „V tomto nám pomohlo to, že sme vo fachu už dlhšie, všetkých dobrých dodávateľov sme teda mali na telefóne, robíme s nimi pravidelne, poznáme ich a máme dobrú skúsenosť. V rámci kávy veľmi rád spolupracujem s firmou Eurosam z Považskej Bystrice. Spoznal som ich, keď som ešte kedysi dávno pracoval v hoteli Holiday Inn a prirástli mi k srdcu. Robia to inak, poctivo, dobre. Podľa mňa sú jedni z najlepších na Slovensku, čo sa týka servisu. Dnes obchodníkov s kávou či pražiarní pribúda ako húb po daždi, ale oni si idú svoju poctivú klasiku,” vysvetľuje Andel.

Zatiaľ plánujú ponúkať jeden druh kávy, časom možno pridajú aj ďalšiu, podľa záujmu zákazníkov. My sme vyskúšali lungo a cappuccino a môžeme len odporučiť. Príjemná chuť kávy, ktorá vás ničím neruší, práve naopak, lahodí jazyku. Ak však budete mať chuť na drinky, môžete si dať niektorý z bohatej ponuky rumov  Cubaney z Dominikánskej republiky, ktoré majú odskúšané z prvej prevádzky a tematických plesov, ktoré každoročne organizujú v neďalekom Ružindole. Najbližší ples  Let’s go Cuba budú organizovať 1.2.2020. V kaviarni si na svoje prídu aj milovníci vína.

Dobré raňajky musia byť

K novej kaviarni La Reunion patria aj celodenné raňajky – nátierkové chlebíky, toastíky so šunkou, brusnicami či syrom.

„Raňajkovú revolúciu začal v meste Thalmeiner, dnes sa už v Trnave bez nich nezaobíde žiaden podnik, je to povinná jazda, dodáva s úsmevom mladá šéfka.

zdroj: Ondrej Bobek

zdroj: Ondrej Bobek

A ku kávičke sme si na záver ešte dopriali pomarančový koláč, taký šťavnatýže sme sa museli spýtať, od koho koláčiky berú. Aj v tomto prípade stavili na šikovných ľudí, s ktorými robia dlho. V kaviarni tak nájdete bezlepkové zákusky od Sladký domov a overenú klasiku od  Olajoš dezerty. Takže, či už budete na vianočných trhoch alebo len pôjdete okolo, príďte si aj spolu s rodinou, kamarátmi či známymi posedieť do kaviarne, ktorej názov k tomu úplne nabáda – La Reunion = znovustretávanie. Bude to vaša nová obľúbená kaviareň.

La Reunion nájdete aj na Instagrame.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech