Známa tvár PS-ka odpadla priamo pred kamerami. „Taký dobrý program, až som odpadol,“ komentuje

  • PS-ko dnes predstavilo svoj volebný program
  • Počas tlačovky ale došlo k dramatickej udalosti
  • Analytik z kandidátky PS-ka odpadol počas tlačovky
ps tlačovka michal šimečka
TASR/Pavol Zachar
  • PS-ko dnes predstavilo svoj volebný program
  • Počas tlačovky ale došlo k dramatickej udalosti
  • Analytik z kandidátky PS-ka odpadol počas tlačovky

Nevinné predstavenie volebného programu sa zmenilo na drámu. Progresívne Slovensko dnes predstavilo počas tlačovej konferencie svoj volebný program.

Po niekoľkých minútach došlo počas tlačovky k rozruchu. Známa tvár PS-ka a bývalý analytik ministerstva financií, Tomáš Hellebrandt, počas tlačovej konferencie odpadol. Spolustraníci ihneď pribehli kolegovi na pomoc.

Hellebrandt: Tak dobrý program, že som z neho odpadol

Startitup oslovil k problematike riaditeľa komunikačného oddelenia progresívcov, Radovana Cholevu. „Tomáš Hellebrandt na chvíľu odpadol, pravdepodobným dôvodom bola dehydratácia a teplo. Kolegovia z PS mu obratom pomohli, prebral sa a zvyšok TK normálne dopozeral spolu s ostatnými. Je zdravotne v poriadku a zotavuje sa doma,“ povedal pre Startitup Choleva.

Choleva nám ešte preposlal Hellebrandtove vyjadrenie k celému incidentu počas tlačovky. „Ten program je taký dobrý, že som z neho odpadol,“ povedal s humorom Hellebrandt.

Tomáš Hellebrandt je ekonóm, ktorý pracoval na Útvare hodnoty za peniaze na ministerstve financií. Ako v minulosti ozrejmil vo svojom príspevku na sociálnej sieti, z ministerstva financií odišiel už nadobro.

Dôvodom jeho rozhodnutia bol v tom čase vtedajší minister financií Igor Matovič, ktorý si podľa neho chcel naplniť svoje osobné politické ambície, a tak odsúval bokom spravodlivý boj za demokraciu a ľudské práva. Hellebrandt v súčasnosti kandiduje na kandidátke progresívcov z 25. miesta.

Progresívci predstavili program

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: FB/týždeň.sk, FB/Tomas Hellebrandt, FB/TH, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá