Známeho saskára „v kapucni“ odvolali z lukratívnej funkcie. Tabák reagovala svojsky

  • Juraja Krúpu zo strany Sloboda a Solidarita dnes odvolali z funkcie predsedu Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť
  • Romana Tabák sa z tohto kroku teší na sociálnych sieťach
Romana Tabák neskrýva nadšenie z odvolania Juraja Krúpu
Romana Tabák neskrýva nadšenie z odvolania Juraja Krúpu, Facebook/Juraj Krúpa, TASR/Jaroslav Novák
  • Juraja Krúpu zo strany Sloboda a Solidarita dnes odvolali z funkcie predsedu Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť
  • Romana Tabák sa z tohto kroku teší na sociálnych sieťach

Juraj Krúpa, ktorý bol predsedom výboru pre obranu a bezpečnosť, bol odvolaný parlamentom v tajnom hlasovaní s podporou 68 zo 104 hlasujúcich poslancov. Smer predložil návrh na jeho odvolanie a kritizoval jeho neschopnosť viesť výbor kompetentne. Odvolanie Juraja Krúpu sa diskutovalo už od jeho odchodu z OĽANO. Výbor sa mal stretávať už len raz pred predčasnými voľbami.

K odvolaniu sa vyjadrila na svojom facebookovom profile aj poslankyňa Romana Tabák so slovami – „Po Janke zvädol ďalší tulipán. Krúpu sme odvolali z predsedníckej stoličky. Nemali čo na nich robiť. Dovidenia SAS.“

Odídenec OĽANO

Juraj Krúpa, bývalý predseda brannobezpečnostného výboru a poslanec, oznámil minulý rok v lete svoj odchod z poslaneckého klubu OĽANO a vstup do klubu SaS. Krúpa kritizoval hodnotové zmeny v OĽANO a príklon hnutia k ultrakonzervativizmu, o čom sme ťa informovali už v staršom článku.

Šéf SaS Richard Sulík privítal Krúpu v klube a označil ho za odborníka na obranu. Premiér Eduard Heger nazval Krúpov odchod straníckym egoizmom a hnutie OĽANO sa vyjadrilo, že odchod Krúpu z klubu zamrzí. Klub OĽANO už opustili viacerí poslanci v minulosti, a po Krúpovom odchode mal mať 47 členov.

Strana odvolaného Krúpu predkladá nový návrh uznesenia

Strana Sloboda a Solidarita (SASKA) momentálne predkladá návrh uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý by mal zaviazať vládu a predstaviteľov Slovenska k hlasovaniu za technologickú neutralitu pohonov automobilov.

Tento návrh sa týka zákazu registrácie nových áut so spaľovacím motorom od roku 2035, ktorý sa plánuje v Európskej únii. Strana Sloboda a Solidarita sa domnieva, že tento zákaz by mal byť nahradený technologickou neutralitou pohonov, aby nedošlo k odstráneniu konkurencie a spomaleniu vývoja.

Strana preto navrhuje, aby Slovenská republika podporovala zachovanie technologickej neutrality v oblasti pohonov tak, aby určitý druh osobnej a nákladnej prepravy z hľadiska pohonu nebol nadradený nad iný bez primeraného a legitímneho dôvodu, ako je napríklad ochrana životného prostredia.

Strana sa o tejto problematike obrátila aj na prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú s tým, že zákaz registrácie nových áut so spaľovacím motorom od roku 2035 predstavuje hrubé porušenie ústavného zákona a svojvoľné konanie ministerstva životného prostredia na čele s Jánom Budajom.

Sloboda a Solidarita tvrdí, že ministerstvo pri zákaze spaľovacích motorov nerešpektovalo stanovisko parlamentného výboru pre európske záležitosti a so zákazom súhlasilo. SASKA chce preto týmto návrhom uznesenia zachovať slobodu voľby a súťaž v oblasti technológií v oblasti pohonov automobilov.

„SR je proti všetkým iniciatívam a reguláciám na úrovni EÚ smerujúcim k znevýhodňovaniu, predražovaniu využívania alebo k zákazu spaľovacích motorov, pri ktorých nie je jednoznačne zrejmé, že sú v prospech vyššieho cieľa, ktorým je osobitne zdravé životné prostredie,“ podčiarkol Marián Viskupič.

Zdroje: Facebook/Romana Tabák, TASR, Facebook/Juraj Krúpa, Redakcia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá