Známi slovenskí hokejisti sa spojili: Seniorom v domovoch chodia 2x týždenne nakupovať

  • Naši hokejisti začali s posilňovaním. Nebudú však zdvíhať činky, ale plné nákupné tašky
Kaufland
  • Naši hokejisti začali s posilňovaním. Nebudú však zdvíhať činky, ale plné nákupné tašky

Hokejisti z celého Slovenska sa totiž podujali na pomoc klientom zariadení sociálnych služieb a budú im pomáhať s nákupmi. Zabezpečia tak, že seniori ako najzraniteľnejšia skupina obyvateľov nemusia chodiť do obchodov, a aj zamestnancom týchto zariadení ušetria desiatky hodín práce.

Dnes sa nám zíde každá ruka aj noha. A o to viac, keď to budú silné a mladé ruky aj nohy. Predpokladám, že mladí hokejisti nosením toľkých minerálok získajú pevnejšie svalstvo, a tým sa budú pripravovať aj na športový výkon, na ktorý sa už teraz môžeme tešiť,“ vyhlásila s úsmevom prezidentka Asociácie odborných pracovníkov sociálnych služieb Mária Kovaľová.

Veľká pomoc seniorom

Slovenský zväz ľadového hokeja spolu so svojím generálnym partnerom Kauflandom sa takto rozhodli pomôcť. Hokejisti budú seniorom do zariadení sociálnych služieb nosiť nákupy dvakrát do týždňa. Vyzdvihnú si zoznam, zájdu do obchodu a nákup im prinesú až pred dvere, pričom do kontaktu so seniormi prichádzať nebudú, aby neohrozili ich zdravie.

Aktivita je dobrovoľná, no keďže aj samotní hráči sa musia v predčasne ukončenej sezóne popasovať s finančnými ťažkosťami, bude im za ich pomoc vyplatená „symbolická“ odmena. „Sme radi, že touto aktivitou pomôžeme tam, kde sa v týchto časoch pomoc najviac zíde,“ povedal generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Pre Kaufland je pomoc seniorom veľmi dôležitá, preto od vypuknutia mimoriadnej situácie urobil už viacero aktivít pre túto ohrozenú skupinu. Okrem toho, že seniorom poskytuje vitamíny vo forme ovocia a zeleniny, snaží sa ich spájať s ľuďmi, ktorí im chcú pomôcť, aj vo svojich predajniach.

zdroj: Kaufland
    

Kaufland využíva každý spôsob

Preto pri vchode do každej predajne umiestnil na nástenku s ponukami „Hľadám/ponúkam“ aj kartičky s nápisom Susedská výpomoc. „Celá naša stratégia spoločenskej zodpovednosti nesie názov Rozhodujú činy. Práve preto sa snažíme v tejto ťažkej dobe reálnymi hmatateľnými aktivitami pomáhať všetkým ohrozeným skupinám ľudí. Sme radi, že máme partnerov, ktorí to vidia rovnako a v našom úsilí nám pomáhajú,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Nákupná aktivita je pritom ďalším pokračovaním spoločnej pomoci Kauflandu a SZĽH. Dielňam, kde mali ušiť dresy pre národný hokejový tím, totiž vznikli voľné kapacity, pretože turnaje boli zrušené. Namiesto toho sa teda pustili do šitia rúšok, z ktorých 6 500 už putovalo od Kauflandu a zväzu seniorom práve do zariadení sociálnych služieb.

zdroj: Kaufland
zdroj: Kaufland
zdroj: Kaufland

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech