Známy barman vedie v Nitre kaviareň s prémiovou ponukou. Prestrelené ceny ako v Bratislave tu nečakaj

  • Špeciálna káva, vynikajúca pohostinnosť a niektoré z najlepších miestnych prírodných vín
  • Aj to je Záhir Promenáda
Záhir, archív Startitup
  • Špeciálna káva, vynikajúca pohostinnosť a niektoré z najlepších miestnych prírodných vín
  • Aj to je Záhir Promenáda

Gastroscéna v Nitre sa môže pochváliť podnikom, ktorý si drží svoju vernú klientelu. Ide o kaviareň s názvom Záhir Promenáda a stojí za ňou barman Ľuboš Rácz, ktorý v roku 2011 založil aj spoločnosť Barkultur. Primárne si táto firma dala za úlohu zlepšiť kultúru pitia z oboch strán barového pultu. 

Impulzom na založenie vlastnej kaviarne mu bol jedinečný priestor, ktorý ponúkal vysoké stropy a čistý betón. „Na prvý pohľad veľmi čisté línie priestoru. Potom hlavne to, že sa výrazne odlišuje od nášho prvého projektu Záhir. Potom to bola terasa a slnko. Celkovo je obchodné centrum Promenada Living Park, ktorého sme sčasti súčasťou, koncipované na trávenie voľného času. Ďalším výrazným impulzom bola spolupráca s Balázsom Füzékom zo spoločnosti Grup Architects, ktorý je autorom dizajnu Záhir Promenáda.“

Tento podnik tak už na prvý pohľad zaujme najmä priestorom. Je krásne svetlý, studený betón je jemne doplnený teplým bledým drevom. V priestore dominujú veľké svietiace „hodiny“, ktoré ukazujú stále 5 hodín a sú symbolickým prepojením prvého Záhiru.

„Teší ma, že ho navštevujú ľudia, ktorí pracujú kreatívne hlavou. Hlavne fotografi, architekti, umelci. Je to znak kvalitne odvedenej práce architekta. Aj napriek tomu, že priestor ešte potrebuje doladiť v detailoch, čo je už iba otázka budgetu.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Záhir Promenáda (@zahir_promenada)

Ďalej je zaujímavé to, že je to jedna z mála speciality coffee kaviarní v Nitre, čím opäť nadväzujú na koncept prvého Záhiru. Navyše k tomu pridali remeselné a lokálne vína, kvalitné drinky odrážajúce ich skúsenosti v top prémiovom bare. Samozrejmosťou sú aj remeselné koláče a výber ich domácich chlebíčkov, a to moderných aj klasických.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá