Známy člen gangu piťovcov dostal 16 rokov za mrežami

  • Patasy je vinný za vraždu pred barom Boston
  • Vo väzbe bude 16 rokov
Ilusračná foto, Karol Patasy
Ilustračná foto, Karol Patasy TASR/Jakub Kotian TASR/Martin Baumann
  • Patasy je vinný za vraždu pred barom Boston
  • Vo väzbe bude 16 rokov

Najvyšší súd (NS) SR v stredu (22. 3.) odsúdil člena zločineckej skupiny piťovcov Karola Patasyho mladšieho na 16-ročný trest väzenia. TASR o tom informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Karol Patasy je vinný z vraždy pred bratislavským barom Boston z roku 2004 a ďalších trestných činov.

„Súd obžalovaného na výkon trestu odňatia slobody zaradil do tretej nápravnovýchovnej skupiny,“ dodala hovorkyňa. Úrad špeciálnej prokuratúry na sociálnej sieti priblížil, že Patasy dostal okrem vraždy trest aj za členstvo v zločineckej skupine, pokus o vraždu a ďalší skutok súvisiaci so skupinou.

Dvojica Ladislav Jonáš a Miroslav Kobza dostala dvojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou na tri roky. U Borisa Vanka súd upustil od uloženia súhrnného trestu. Špeciálna prokuratúra uviedla, že boli odsúdení za krivé výpovede v súvislosti s vraždou v Petržalke, keď mali kryť pravého páchateľa.

K vražde Petra Klemana, prezývaného Grami, prišlo v novembri 2004 pred barom Boston v bratislavskej Petržalke.

Krivé obvinenia

Vražda sa udiala 21. novembra 2004. Práve v bratislavskom bare Boston sa najskôr pobili dvaja kamaráti, Peter Kleman a Karol Patasy mladší. Ako uviedol portál Pluska, v tom čase bol Patasy považovaný za pravú ruku mafiánskeho bosa Juraja Piťa Ondrejčáka.

Podľa portálu mal Peter Kleman, Grami, zase blízko ku gangu takáčovcov.

Keď sa dvaja, vtedy kamaráti, pobili, Grami z podniku odišiel. Neskôr ho našiel dobodaného na ulici okoloidúci. Grami mal dostať tri rany, ktoré neboli zlučiteľné so životom.

Celá vražda sa však už zozačiatku začala zamotávať. V súdnom procese bol najskôr obžalovaný Karol Patasy mladší (dnes už za vraždu odsúdený, pozn. red.). Ten mal však vraždu v minulosti „hodiť“ na svojho otca. Keďže súd nenašiel iné dôkazy, ktoré by usvedčili Patasyho mladšieho, bol spod obžaloby oslobodený.

Zvrat v procese nastal vtedy, keď vypovedal bývalý kumpán z gangu Jána Novosádka. Podľa jeho výpovede bol 21. novembra 2004 taktiež v bare Boston biliard. Tvrdil, že Patasy mladší hodil vraždu Gramiho na svojho mŕtveho otca Patasyho staršieho len preto, aby sa vyhol trestu.

Novosádek mal vraždu vidieť a tvrdil, že Patasy mladší bol v tú noc, keď zabil Gramiho, opitý a sfetovaný. Keď Grami z baru odišiel, Patasy zobral z kuchyne nôž a za Klemanom vybehol von. Práve vtedy Patasy trikrát zapichol Gramimu do tela nôž. Novosádek tak mal byť priamym svedkom vraždy.

Podľa zdrojov portálu Pluska mal byť Patasy starší údajne zabitý práve pre vraždu, ktorú mal na svedomí jeho syn. Karola Patasyho staršieho totiž zastrelili krátko po vražde Gramiho. Ako portál uviedol, smrť staršieho Patasyho mala byť „odvetou“ za vraždu Gramiho.

Dnes už je jasné, že za vraždu Gramiho pred barom Bostom v Bratislave je právoplatne odsúdený Karol Patasy mladší, a to na 16 rokov väzenia. 

Zdroje: TASR, Facebook/Špeciálna prokuratúra, Pluska

Najnovšie videá

Trendové videá