Známy influencer vyskúšal najlacnejšiu cestu z Košíc do Bratislavy. Vedie cez Rakúsko

  • Existuje mnoho spôsobov, ako sa z Bratislavy dostať do Košíc a späť
  • Zdá sa, že najrýchlejšie a najlacnejšie cez Rakúsko
lietadlo, Ryanair
Unsplash/Brooke Cagle, Bruno Figueiredo
  • Existuje mnoho spôsobov, ako sa z Bratislavy dostať do Košíc a späť
  • Zdá sa, že najrýchlejšie a najlacnejšie cez Rakúsko

V slovenských vlakoch už nariekal nejeden študent a mnohí pomaly vzdávajú sny o diaľnici z Bratislavy do Košíc. Dostať sa z jedného konca Slovenska na druhý môže byť aj zdĺhavé dobrodružstvo s nejasnou víziou konca.

Na záchranu, zdá sa, prišiel Ryanair.

Už pol roka pravidelne premáva letecká linka z Viedne do Košíc. Ceny začínajú na 4,99 € a zdanlivo neexistuje dôvod, prečo letenku nekúpiť. Letecká spoločnosť ponúka bezkonkurenčnú cenu a samotný let trvá len hodinu.

„Finančne sa to oplatí určite. Chcel som však vedieť, či je to tak výhodné aj časovo,“ hovorí pre Startitup travel bloger Milan bez mapy, ktorý si čoraz populárnejšie letecké spojenie vyskúšal na vlastnej koži.

Koľko stojí cesta naprieč Slovenskom?

Ceny autobusových lístkov z Bratislavy do Košíc sa pohybujú v cenovom rozmedzí od 14,99 do 21 eur. Za jednosmerný lístok zaplatíš zväčša 18,9 eur. Cestujúci má na nástupišti v hlavnom meste v tomto prípade pred sebou 6 hodín a 20 minút cesty.

O čosi rýchlejší je vlak, ak nenastanú žiadne komplikácie, čo však platí v každom prípade. Rýchlikom trvá cesta podľa Železníc Slovenskej republiky 5 hodín a 50 minút. Jednosmerný lístok ťa bude stáť takmer 19 eur. Ešte rýchlejší je však vlak InterCity, ktorý ťa z hlavného mesta do Košíc prevezie za 4 hodiny a 46 minút za 22,9 eur.

Jednosmerná cesta autom by ťa vyšla zhruba 60 eur. Do úvahy berieme dnešné ceny pohonných látok, no nie amortizáciu.

Dlhý čas strávený na cestách odrádza od častej cesty zo západu na východ mnohých Slovákov. Zdá sa však, že teraz existuje efektívne a nenákladné riešenie. Stačí ísť do iného štátu a východniari sú doma za hodinku.

Z Viedne do Košíc

Od 1.11.2021 prevádzkuje letecká spoločnosť Ryanair linku z Viedne do Košíc. Lety sú prevádzkované lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 miest. Let trvá približne hodinu.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: European Enviroment Agency

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá