Známy spevák bude mať vlastné mesto. Sľubuje „naozajstnú Wakandu“

  • Plány na futuristické Akon City spevák predstavil v roku 2018
  • Akon City má získavať energiu len z obnoviteľných zdrojov a úplne fungovať na vlastnej kryptomene
BeFunky-collage
TASR/Marvel
  • Plány na futuristické Akon City spevák predstavil v roku 2018
  • Akon City má získavať energiu len z obnoviteľných zdrojov a úplne fungovať na vlastnej kryptomene

Senegal povolil americkému spevákovi so senegalskými koreňmi Akonovi, aby v krajine vybudoval vlastné mesto. Plány na futuristické Akon City spevák predstavil v roku 2018, podpis dohody potom oznámil na Twitteri. Senegalská vláda mu pre realitnú investíciu darovala vyše 800 hektárov pôdy, informoval server BBC.

Spevák, ktorý sa podľa svojich webových stránok narodil v Senegale a do Spojených štátov sa presťahoval ako 7-ročný, skôr vysvetlil, že mesto vybuduje v niekoľkých fázach v priebehu desiatich rokov. Presná poloha mesta nie je známa, malo by sa ale nachádzať v blízkosti medzinárodného letiska, napísal magazín Billboard.

Futuristické mesto

Umelec tiež sľúbil, že mesto bude „naozajstná Wakanda“, s odkazom na vyspelú fiktívnu krajinu zo sveta komiksových superhrdinov spoločnosti Marvel, ktorá ju umiestnila do subsaharskej Afriky. Akon City má získavať energiu len z obnoviteľných zdrojov a úplne fungovať na vlastnej kryptomene nazývanej AKoin. Pri jej predstavení pred dvoma rokmi spevák uviedol, že kryptomena by sa mohla stať „záchrancom Afriky“.

Akon, ktorý bol v prvom desaťročí 21. storočia niekoľkokrát nominovaný na cenu Grammy, sa podľa serveru CNN v súčasnosti venuje skôr podnikateľskej činnosti. S iniciatívou Akon Lighting Africa napríklad poskytuje solárnu energiu africkým krajinám.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech