Znásilnenie, drogy či napadnutie policajtky. Toto sú kauzy, ktoré pohli športovým svetom na Slovensku

  • Jeden údajne zabil človeka, no napokon tvrdil, že je nevinný. Druhý fajčil marihuanové cigarety pred zápasmi a tretí sedel vo väzení jedenásťkrát
  • Vážnu dopravnú nehodu, ktorá priniesla smrť, spôsobil aj známy kajakár. Sedieť však nešiel
Zločinci medzi športovcami
Zločinci medzi športovcami, TASR/František Iván, TASR/Martin Baumann
  • Jeden údajne zabil človeka, no napokon tvrdil, že je nevinný. Druhý fajčil marihuanové cigarety pred zápasmi a tretí sedel vo väzení jedenásťkrát
  • Vážnu dopravnú nehodu, ktorá priniesla smrť, spôsobil aj známy kajakár. Sedieť však nešiel

Ladislav Ščurko, Adam Cibuľa, či František Koleno. Tieto mená sa nespájajú len so športom na Slovensku, ale aj so zločinom.

Jeden vraj zabil rozhodcu, druhý bol za mrežami za znásilnenie, no a ten tretí napadol policajtku. Iní zas spôsobili vážne dopravné nehody s tým najhorším možným následkom. Jeden z nich ale môže byť rád, že ho preslávil šport a mnohí fanúšikovia to, že čelil závažnému stretu so zákonom, ani netušia.

Ladislav Ščurko

Zazerá naňho celá športová scéna, či už ide o fanúšikov, alebo hráčov. Mnohí si však myslia, že to nespravil a za všetkým sa schováva oveľa väčšie zviera. Myslia si, že hokejista sa priznal len kvôli tomu, že sa proste bál o svoj život. Aj po prepustení z väzenia totiž znova vyhlásil, že je nevinný. 

Kauza Ladislava Ščurka pred pár rokmi otriasla celým Slovenskom. V roku 2008 údajne zavraždil rozhodcu, ktorého prichýlil vo svojom byte. Marekovi Liptajovi podľa súdu uštedril 14 bodných rán. 

Krátko po vražde vznikali rôzne špekulácie. Najprv malo ísť o ľúbostný vzťah medzi obeťou a vrahom, no najpravdepodobnejšia verzia boli dlhy.  

zdroj: TASR/František Iván

Nový Čas rok po vražde zverejnil pár podrobností. Podľa výpovedí vtedajších spoluhráčov sa vraj musel vedieť dobre pretvarovať, pretože Ladislavovo správanie sa po udalosti vôbec nezmenilo. Tiež potvrdili, že sa rád stretával s čudnou partiou holohlavých ľudí, ktorí chodili na luxusných autách. 

V roku 2009 sa konalo aj súdne pojednávanie, na ktorom sa púšťali nahrávky z výpovedí Ladislava Ščurka. Denník Športky vo svojom článku rozobral, ako to celé prebiehalo. Obvinený najprv opísal, ako sa s rozhodcom zoznámil a ako mu jeho nový priateľ znepríjemňoval život. Okrem toho, že si rozhodca vymyslel rakovinu, vraj Šcurkovi chcel aj zničiť vzťah s priateľkou. 

Ladislava tento sled udalostí tak rozčúlil, že počas spoločnej jazdy autom zastavil na odpočívadle. Najprv vybral nôž, ktorým chcel rozhodcu zastrašiť, no ten ho naďalej vydieral. Útočník ho škrabol do krku, na čo obeť reagovala vyhrážkou zažalovania za ublíženie na zdraví. 

Napriek upomenutiam hokejistu mu Marek Liptaj nechcel vrátiť kľúče od vlastného bytu, v ktorom mu Šcurko dočasne dovolil bývať. To Sčurka nahnevalo tak, že svoju obeť pichol do brucha. Keď rozhodca ležal na zemi a držal si ranu, prerezal mu tepnu na hrdle. Potom počkal, kým vykrváca a ešte ho niekoľkokrát pichol do srdca a chrbta. 

 

zdroj: TASR/Milan Kapusta

Po vražde Ladislav svoju obeť údajne naložil do kufra auta. Z odpočívadla telo zaviezol do lesa, kde ho zahodil. Vražednú zbraň a krvavé oblečenie odhodil do kontajnera. Po týždni sa hokejista vrátil na miesto, aby rozhodcu pochoval a zahladil stopy. 

O dva roky neskôr sa konalo ďalšie súdne pojednávanie, na ktorom Sčurko zmenil výpoveď. Predtým sa vraj bál označiť naozajstných vrahov, ktorými mali byť dvaja neznámi muži z tipovacej mafie. 

Ladislav Ščurko nakoniec dostal šesťročný trest. Po prepustení z väzenia sa vrátil k hokeju, v ktorom sa mu naozaj darí. 

zdroj: TASR/Roman Hanc

Adam Cibuľa

Azda neexistuje nikto, kto nepočul meno Adam Cibuľa. Je to profesionálny kulturista rómskeho pôvodu z Hnúšte a za mrežami už sedel jedenásťkrát. S posilňovaním začal práve v base. Denníku SME sa zveril s tým, že prvý trest si odpykal za mladícku nerozvážnosť.

Adam Cibuľa sedel presne jedenásť trestov. Najdlhšie od roku 1997, keď bol odsúdený za znásilnenie. Dostal 6-ročný trest. Okrem toho má aj opakované problémy v životospráve a takisto aj s alkoholom. 

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Nový Čas informoval, že kulturista zmeškal lietadlo na majstrovstvá sveta, keď sa opil v krčme s kamarátmi a nestihol autobus do Bratislavy. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Nový Čas , Športky, SME , Nový Čas, Nový Čas, MY Trenčín, Nový Čas, MY Trenčín, Šport inak, Topky, Denník N, Pravda

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech