Zomrel legendárny michelinský šéfkuchár Michel Roux

  • Michel Roux svetovo známy francúzsky kuchár zomrel v stredu večer vo veku 79 po dlhej bitke s pľúcnou chorobou
michelroux.co.uk
  • Michel Roux svetovo známy francúzsky kuchár zomrel v stredu večer vo veku 79 po dlhej bitke s pľúcnou chorobou

Michel Roux sa narodil 19. apríla 1941, známy bol tiež ako Michel Roux Senior. Uznávaný šéfkuchár a reštauratér pracoval v Británii. Spolu so svojim bratom Albertom otvorili reštauŕaciu Le Gavroche, ktorá sa neskôr stala prvou reštauráciou v Británii, ktorá sa mohla pochváliť troma hviezdičkami Micheline

Hrdý však bol aj na reštauráciu The Waterside Inn , ktorá bola prvou reštauráciou mimo Francúzska, ktorá si udržala tri hviezdičky po dobu neuveriteľných 25 rokov. 

Roux v mladom veku nasledoval svojho brata – cukrára a spolu si otvorili aj prvú vlastnú reštauráciu. Toto kuchárske duo svet označoval za krstných otcov modernej gastronómie vo Veľkej Británii. 

V roku 1984 založil program Roux Brothers a pracoval ako konzultant pre spoločnosti ako British Airways a Celebrity Cruises. Potom, čo si v roku 1986 rozdelil podnikanie so svojím bratom, v roku 2002 prevzal podnik Waterside Inn, ktorý následne odovzdal svojmu synovi Alainovi.

Roux však zostal aktívnym autorom, vydal niekoľko kníh a objavil sa aj v populárnych televíznych reláciách ako Saturday Kitchen, MasterChef a mnohých ďalších.

Zdroje: michelroux.co.uk, independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech