Zomrela obrovská hokejová legenda z Česka. Bol trojnásobným majstrom sveta

  • Okolnosti smrti nie sú známe
  • Známe sú však jeho vážne finančné problémy
  • Kvôli nim stál aj pred súdom
hokej česko roman čechmánek
Na fotografii bývalý český hokejový brankár Roman Čechmánek., Facebook/reprofoto/HC Energie Karlovy Vary
  • Okolnosti smrti nie sú známe
  • Známe sú však jeho vážne finančné problémy
  • Kvôli nim stál aj pred súdom

Vo veku 52 rokov zomrel bývalý skvelý hokejový brankár a legenda českého športu Roman Čechmánek. Trojnásobný majster sveta má na svojom konte aj zlatú medailu z OH v Nagane z roku 1998. O novinke informoval web iSport.cz

Okolnosti náhlej smrti zatiaľ nie sú známe, no skloňujú sa jeho vážne finančné problémy, kvôli ktorým stál aj pred súdom. Počas tohto obdobia sa pred pár rokmi rozviedol aj s bývalou manželkou Dagmar. Zostali po ňom tri deti, synovia Jakub a Roman a dcéra Kateřina. Druhý zo synov sa tiež venuje hokeju a v minulej sezóne hral za Zlín.

Na krku mal trojročný trest odňatia slobody

Čechmánek, ktorý je známy aj vďaka svojej výbušnej a neskrotnej povahe, naposledy viedol mládež v Uherskom Hradišti. V sobotu mu údajne bolo ťažko, ráno sa nedostavil na zápas a nezdvíhal telefón. Podľa informácií spomínaného českého portálu by však príčinou smrti nemala byť samovražda.

Rodák z mesta Gottwaldov, známeho dnes ako Zlín, si na štyri roky si vyskúšal aj pôsobenie v zámorskej NHL, kde chytal za Philadelphiu Flyers a Los Angeles Kings. Do Európy sa vrátil v roku 2004 a svoju aktívnu kariéru ukončil po sezóne 2008/09 v Třinci. 

Český web tiež informuje o jeho neúspešnej podnikateľskej činnosti po ukončení kariéry. Obchodoval s vínom, nehnuteľnosťami a v Zlíne si dokonca založil vlastný minipivovar. V septembri 2014 však kvôli neúspešnej činnosti na majetok Čechmánka vyhlásili konkurz.

Vo februári roku 2015 bolo do konkurzu veriteľovi úspešne prihlásených 52 pohľadávok v celkovej výške 75 miliónov českých korún (3 milióny eur). Čechmánka teda obvinili z podvodu a neskôr aj obžalovali. Podľa obvinenia si dodávateľa minipivovaru najal, keď už mal finančné problémy a vedel, že nebude schopný ich zaplatiť, ako uvádza iDnes.cz

V júni tohto roka mu súd v Olomouci potvrdil trojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na päť rokov za podvod.

Na brankára spomína aj český klub

Po návrate z NHL si okrem Třinca v najvyššej českej lige zahral aj za Karlovy Vary. Tamojší tím HC Energie si ho uctil príspevkom na sociálnej sieti.

„Tragická správa dnes zasiahla hokejový svet. Vo veku 52 rokov zomrel bývalý vynikajúci brankár, olympijský víťaz a trojnásobný majster sveta, ktorý v sezóne 2005/06 obliekal dres nášho klubu, Roman Čechmánek. Hokejový klub HC Energie Karlovy Vary týmto vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a všetkým pozostalým.“

Rovnako tak na sociálnej sieti urobil aj tím HC Oceláři Třinec. „Vo veku 52 rokov zomrel olympijský víťaz z Nagana a majster sveta Roman Čechmánek, ktorý v Třinci pôsobil v rokoch 2007 až 2009. Česť jeho pamiatke.“

Zdroje: iSport.cz, Facebook/HC Energie Karlovy Vary, iDnes.cz, Facebook/HC Oceláři Třinec

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá