Zomri chce vydať svoju prvú vlastnú hru. Týkať sa bude celého Slovenska 

  • Admini populárnej stránky Zomri chcú vydať vlastnú kartovú hru
  • Tá má celému Slovensku pripomínať najväčšie kauzy, ktoré sa odohrali v našej krajine
zom
archív Zomri
  • Admini populárnej stránky Zomri chcú vydať vlastnú kartovú hru
  • Tá má celému Slovensku pripomínať najväčšie kauzy, ktoré sa odohrali v našej krajine

Možno si pamätáš, že minulý rok sa anonymní, no aj tak populárni  admini satirickej stránky Zomri snažili vyzbierať aspoň 7-tisíc eur na ich vôbec prvú knižku. Na Startlabe nakoniec naplnili cieľ crowndfundingovej kampane na úctyhodných 547 %. Na vydanie ich knižnej prvotiny tak vyzbierali vyše 38-tisíc eur. Stránka Zomri sa momentálne na Facebooku môže pýšiť vyše 233-tisícmi sledovateľov.

Práve dnes skončila veľmi vydarená výstava umeleckých diel v Galérii Art Capital, no na svete je už nový projekt Zomri. Admini stránky len pred chvíľou ohlásili plány na realizáciu ich vlastnej hry.

zdroj: archív Zomri

Dnes večer preto spustili na Startlabe celkom novú kampaň. Ich cieľom je vyzbierať minimálne 10-tisíc eur na vydanie ich satiricko-politickej kartovej hry o slovenskej politike. Aj keď je kampaň verejná len pár minút, v čase písania tohto článku predstavuje vyzbieraná suma na novú hru viac ako 8-tisíc eur. Nebojí sa Zomri enormného záujmu zo strany Slovákov? 

„Enormného záujmu sa neobávame, budget sme nastavili tak, aby sme mali dosť pre všetkých. Ak však prekročíme nejakú šialenú sumu, o ktorej sa nikomu ani nesníva, tak budeme musieť dať von disclaimer, že niektoré hry dostanú ľudia až po Vianociach. Ale toto aj pri najoptimistickejších prepočtoch nehrozí. Takže, určite sa potešíme enormnému záujmu,” dodáva tím Zomri pre Startitup.

zdroj: archív Zomri

Nielen admini Zomri strávili prípravou hry niekoľko mesiacov:Hru pripravujeme asi 4 mesiace. Podarilo sa nám nakontaktovať na ultra šikovného človeka, ktorý má fakt v malíčku všetky možné aj nemožné spoločenské hry. Ten oltárik s pokémonmi čo je v popise je nadsadený, ale len tak trochu. Ten chalan si fakt kartičky ukladá do špeciálnych igelitových obalčekov, každú zvlášť, pripravuje vlastnú obrovskú stolnú hru, ktorej prípravu musel kvôli nám pozastaviť. Každé pravidlo sme preberali zvlášť, všetko je prerátané na pravdepodobnosť dĺžky hry, zábavnosti, čo ja viem akých kritérií. Všetko testoval s vlastnou testovacou skupinou a proste dekel na Marse. O tom by sa dalo rozprávať do nekonečna,” objasňuje Zomri pre Startitup.

Celá hra je absolútne nová so všetkými mechanikami, ktoré k nej patria. Je krátka, zábavná a poučná. Jednak sa počas nej dokážete vcítiť do role politika, ktorému škodia novinári a kauzy, ktoré naňho vyťahujú. Brániť sa môžete len svojimi špeciálnymi vlastnosťami – tie sme ušili namieru podľa aktuálnej situácie na Slovensku,” opisujú pripravovanú hru admini stránky.

zdroj: archív Zomri

Navyše sa v hre nachádza 18 kariet, ktoré vám každú hru budú v stručnom súhrne pripomínať reálne Slovenské kauzy za posledných 10 rokov. Zomri hra bude svetovým unikátom a bude sa dať prispôsobiť aj situácii v iných krajinách, prípadne pripomínať mladým hráčom cez rozšírenia politickú históriu krajiny,” píše sa na webe crowndfundingovej kampane. 

Okrem toho admini garantujú počas každej hry spolu s nervydrásajúcou stratégiou aj salvy smiechu. Má ísť o záležitosť, ktorú si človek nedokážeš zahrať len raz. 

„Je to proste herný makač o ktorom sa nám nikdy nesnívalo. A čo sa týka ilustrácií, tie nám robilo najskromnejšie dievča na svete, Olívia z Košíc, spoznali sme ju ako náhodnú fanúšičku a vytvárala prinajmenšom polovicu diel na výstavu a teraz teda ilustrovala všetky karty. Je to taký politický pop-art úžasná baba, ani Instagram ešte nemá, v najbližších dňoch by si ho chcela založiť,” dodáva Zomri.

Podporiť hru Zomri môžeš na Startlab.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech