Zomri láme rekordy. Na najnovší projekt potrebovali 10 000 eur, vyzbierali sedemnásobok

  • Zomri oznámilo rozšírenie ich populárnej hry s názvom kauzy
  • Na crowdfundingovej platforme chceli vyzbierať 10 000 eur
  • Kapaň ešte nie je na konci, no jej cieľ splnili na takmer 700 %
  • Tisíce ľudí im prispelo spolu takmer 70 000 eur
Zomri
Zomri
  • Zomri oznámilo rozšírenie ich populárnej hry s názvom kauzy
  • Na crowdfundingovej platforme chceli vyzbierať 10 000 eur
  • Kapaň ešte nie je na konci, no jej cieľ splnili na takmer 700 %
  • Tisíce ľudí im prispelo spolu takmer 70 000 eur

Možno si pamätáš, že v roku 2018  sa anonymní, no aj tak populárni  admini satirickej stránky Zomri snažili vyzbierať aspoň 7-tisíc eur na ich vôbec prvú knižku. Na Startlabe nakoniec naplnili cieľ crowndfundingovej kampane na úctyhodných 547 %.

Na vydanie ich knižnej prvotiny tak vyzbierali vyše 38-tisíc eur. Stránka Zomri mala v takomto čase pred rokom viac ako 233-tisíc sledovateľov, dnes ich majú  viac ako 334 000. Pred rokom Zomri uviedlo na trh ich vlastnú hru satiricko-politickú kartovú hru o slovenskej politike. Na tento projekt vyzbierali viac ako 95 000 eur.

Žralok, ktorý plával v biznise aj vysokej politike. Jaroslav Haščák, jeden z najbohatších ľudí sveta

Celá hra je so všetkými mechanikami, ktoré k nej patria. Je krátka, zábavná a poučná. Jednak sa počas nej dokážete vcítiť do role politika, ktorému škodia novinári a kauzy, ktoré naňho vyťahujú. Brániť sa môžete len svojimi špeciálnymi vlastnosťami – tie sme ušili na mieru podľa aktuálnej situácie na Slovensku,” opísali hru admini Zomri pre Startitup. 

Rok 2020 však priniesol niečo nové, do väzenia putujú v pravidelných intervaloch vysokopostavení justiční úradníci, štát bojuje s pandémiou koronavírusu. Zomri preto pripravilo rozšírenie kartovej hry Kauzy. To aktualizuje kľúčových hráčov slovenskej politiky a verejnosti tak dá možnosť ovládať kauzy novými charakterovými črtami. Zároveň ich naučí a pripomenie im, čo všetko dokázali politici za rok pokaziť.

zdroj: Zomri

„Rok 2020 mal byť plný zmien. Aj sa tak stalo. One time parlamentné voľby, next time nová vláda a pandémia koronavírusu. Oh no. Ako píšem tento text, mám otvorené naše štatistiky a krútim hlavou. Vďaka vašim nápadom, memes a videám máme tie najlepšie čísla v histórii,“ opisujú admini.

Tvorcovia stránky konštatujú, že kreatívni ľudia plní nápadov ich musia ventilovať aj niekde inde, ako do meme a mobilných obrazoviek. Zároveň zdôrazňujú, že Slováci si potrebujú pripomenúť, čo za prúsery sa nám tu dennodenne vyplavujú na povrch. Chcú, aby sa tieto veci ľudia neustále učili a nikdy viac nedopustili, aby sa opakovali.

Podporíš novú hru Zomri?

„Chceme, aby ste ich mali na očiach, držali ich v rukách a dostávali ich tak aj do hláv svojho okolia. Tie z roku 2018 sme zhrnuli do knihy a v roku 2019 sme zďaleka nie všetky kauzy bývalej vlády prerobili do spoločenskej hry. Zhodli sme sa teda na tom, že to je ideálny spôsob, ako vpísať do histórie aj zlomový rok 2020. Preto prinášame rozšírenie vám, ktorí pri nás stojíte a podporujete nás. Berte to ako našu vďaku a poklonu,“ objasňujú.

Zomri zbiera na novú hru peniaze na crowdfundingovej platforme Startlab. Do ukončenia kampane zostávajú ešte tri dni, no admini už splnili svoj cieľ na 695 %. Pôvodne totiž chceli vyzbierať 10 000 eur, do dnešného dňa im však 2 451 ľudí prispelo spolu viac ako 69 500 eur. Peniaze budú použité na vyplatenie autorky ilustrácií a autora grafického dizajnu, vyplatenie autorov knihy a tlač kariet, obalov a plagátov.

Zdroje: Zomri, Startlab

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech