Zoot má dlh niekoľko miliónov eur. Požiadal o ochranu pred veriteľmi

  • Zadlžený český e-shop s oblečením Zoot.cz získal investíciu v desiatkách miliónov českých korún od investora Natland
  • Pokúsi sa o reštart podnikania
zooot
Zoot
  • Zadlžený český e-shop s oblečením Zoot.cz získal investíciu v desiatkách miliónov českých korún od investora Natland
  • Pokúsi sa o reštart podnikania

Najväčší internetový obchod s oblečením v Čechát – Zoot je po uši v problémoch. Spoločnosť v stredu požiadala Mestský súd v Prahe o ochranu pred veriteľmi a ten jej vyhovel. Svoje záväzky tak nebude musieť splácať až do konca apríla. Informáciu ako prvý priniesol server E15.cz.

Firma v dokumentoch, ktoré predložila súdu uviedla, že celkovo dlhuje 472 miliónov korún (18,3 mil. eur), z čoho je takmer tretina viac ako 30 dní po splatnosti. Kumulovaná strata firmy ku koncu tohtoročného júna mala dosahovať 473 miliónov korún.

S plánom súhlasili štyria najväčší veritelia, ktorí dohromady držia 50,9 percenta pohľadávok firmy. Ako HN informovali v polovici januára, do procesu snahy o záchranu firmy sa vložila firma Natland. Tá skúpila pohľadávky banky Raiffeisenbank a ďalších partnerov predovšetkým z radov dodávateľov Zootu v hodnote 150 miliónov korún. (5,8 mil. eur)

Do vedenia už boli po dohode s existujúcimi akcionármi Zootu prizvaní zatiaľ externí konzultanti Lukáš Uhl so skúsenosťami z donáškovej služby jedla  “Dáme jedlo” a Robert Vojáček známy pôsobením v taxislužbe Liftago alebo v start-upe Lidskásíla.cz.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK