5 miest na Slovensku, kde nemusíš riešiť ubytovanie. Bude ti stačiť len stan

  • Ubytovanie býva bežne jednou z troch najdrahších položiek pri cestovaní
  • Preto stojí za to zamyslieť sa, ako na tejto položke ušetriť
  • Skvelým spôsobom je mať so sebou stan, celtu či hamak
cop
unsplash.com/Konibar
  • Ubytovanie býva bežne jednou z troch najdrahších položiek pri cestovaní
  • Preto stojí za to zamyslieť sa, ako na tejto položke ušetriť
  • Skvelým spôsobom je mať so sebou stan, celtu či hamak

Mnoho ľudí, ktorí aj uvažujú, že by vyrazili na cesty so stanom, si nevie predstaviť, kde by ho asi tak mohli postaviť. Bežne majú obavy ohľadom bezpečnosti alebo aj pohodlia, hygieny a podobne. Toto je výber piatich miest, na ktorých si jednoducho postavíš stan a jediné, čo budeš riešiť, bude to, kam sa vydať na výlet.

Hodruša Kemp Konibar

zdroj: Kemp Hodrusa Hamre

Ak máš pocit, že už potrebuješ vypadnúť mimo civilizácie či preč z mesta, Hodruša Kemp Konibar je na to ako stvorený. Nachádza sa v krásnom prostredí neďaleko prírodného jazera.

Necelých 900 m od kempu nájdeš lyžiarske stredisko Salamandra resort a ani nie 15 km ti stačí na to, aby si zažili super deň alebo podvečer v aquaparku Vodný raj Vyhne. Ak máš rád históriu, určite navštív neďalekú Banskú Štiavnicu zaradenú aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Rijo Stará Lesná

Kemp Stará Lesná sa nachádza len 3 km od Tatranskej Lomnice a 6 km od Starého Smokovca. Je situovaný východne od Lomnického štítu, kde je cítiť pravá tatranská atmosféra. Tento kemp je výborným východiskovým miestom pre kratšie aj dlhšie výlety po Vysokých Tatrách, ktoré si môžeš užiť aj bez toho, aby si býval v Hoteli Kempinski. 

V kempe je zadarmo k dispozícii Wi-Fi a blízko je aj pár obchodov. Ak patríš medzi náročnejších turistov, alebo si z Česka, je možné si zabezpečiť horského sprievodcu, ktorý ťa bezpečne prevedie po Tatrách.

zdroj: Rijo Kemp

Kemp Tilia Gäceľ

Rozprestiera sa v neopozeranom prírodnom prostredí pri rieke Orava a je vzdialený len 1,5 km od centra mesta Dolný Kubín. Nádherný výhľad na pohorie Veľký Choč, krásna lokalita, výborné služby a kvalitná vybavenosť kempu ti zaručia pokoj, oddych a pohodlie.

Vďaka vybudovanej riečnej dráhe práve v tejto časti rieky Oravy je kemp výborným a vyhľadávaným miestom splavovania na kanoe, či miestom organizovania vodných súťažných disciplín.

Račková dolina

V tomto kempe ťa čaká vskutku neopakovateľná atmosféra prírodnej scenérie Západných Tatier a lacnej dovolenky. Kemp sa nachádza 4 km od obce Pribylina – ide o turisticky zaujímavé a neobyčajne pekné prostredie.

Na svoje si tu príde každý milovník prírody. Sú tu mohutné skalnaté vrcholy, ostré bralá, hlboké lesy, vodopády alebo plesá, malebné doliny kontra vysoké štíty. Ak sa nebojíš cykloturistiky a medveďov, za vyskúšanie jednoznačne stojí aj cyklo-výlet po Kôprovej a Tichej doline.

Camping pod hradom

Camping pod Hradom sa nachádza v lákavom prostredí Gemeru. Neďaleko obce Krásnohorské Podhradie, kde leží tento kemp, môžeš nájsť aj mestečko Kováčová, ktoré je známe najmä vďaka svojim kúpeľom, ktoré patria medzi najlepšie na Slovensku.

Kemp ponúka ubytovanie v stanoch, karavanoch, ale aj v chatkách. Okolitá príroda Gemeru zase poteší každého turistu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech