Zoroslav Kollár exkluzívne v Na Stope: Ľudia nedávali informácie médiám, ale mne

  • Advokát odsúdený za korupciu prehovoril o piťovcoch aj konkurznej mafii
  • Zoroslav Kollár vo videu vysvetlil dôvody, pre ktoré nakrúca videá Pozdrav Borisovi Kollárovi
zoroslav kollár na stope ivan mego
Startitup
  • Advokát odsúdený za korupciu prehovoril o piťovcoch aj konkurznej mafii
  • Zoroslav Kollár vo videu vysvetlil dôvody, pre ktoré nakrúca videá Pozdrav Borisovi Kollárovi

Konkurzného právnika a podnikateľa, ktorého meno sa objavilo aj v takzvaných mafiánskych zoznamoch v skupine piťovcov, v minulosti spájali aj s konkurznou mafiou. V októbri 2020 dokonca počas akcie Víchrica skončil v putách a 16 mesiacov strávil po korupčnom obvinení za mrežami. V exkluzívnom rozhovore sa nám podarilo vyspovedať človeka, ktorý ho ešte nikdy nikomu neposkytol. 

Odhadovaný majetok slovenského advokáta je na úrovni 143 miliónov eur. Rozhovor v relácii Na Stope s Ivanom Megom sme nakrúcali v jeho honosnom kaštieli v dedinke s idylickým názvom Nový Život, časť Tonkovce. Reportér a moderátor portálu Startitup Ivan Mego na miesto vycestoval spolu s videotímom, aby mužovi, o ktorom sa tradujú rôzne historky, položil aj tie najnepríjemnejšie otázky.

Už príchod do kaštieľa, ktorý obýva Zoroslav Kollár, bol predzvesťou neobyčajného zážitku aj pre tím Startitupu. Už z letmého pohľadu zvonku vyzeralo všetko, akoby sme sa vrátili v čase. Vo dverách honosnej historickej stavby nás čakal známy podnikateľ. Zdvorilo nás uviedol do útrob kaštieľa.

To, čo sme videli zvonku, bol len slabý odvar toho, čo nás čakalo vo vnútri. Dve brnenia z 19. storočia stáli hneď pri vchode a schodoch, vedúcich na poschodie. Len pár metrov od brnení s mečmi bol uprostred chodby improvizovaný hrob a v ňom pod sklom kostra človeka.

„To je 2 000 rokov stará kostra ženy,“ povedal nám Zoroslav Kollár a pridal aj krátke historické okienko. Ďalšie kroky nás viedli do kaplnky s niekoľkometrovým oltárom a vysokým klenutým stropom s maľbami svätých.

„Som veriaci človek, a tak dvakrát do roka si sem pozvem aj farára,“ prezradil nám muž, o ktorom sa doteraz písalo len ako o mužovi, ktorého meno figuruje v takzvaných mafiánskych zoznamoch medzi piťovcami, je spájaný s konkurznou mafiou a že ho stíhajú pre korupciu či ovplyvňovanie súdnych konaní.  

S technikou nás tento, rôznymi historkami opradený muž previedol okolo historických obrazov až na poschodie do miestnosti s biliardovým stolom, stenou posiatou historickými pištoľami a ďalšou stenou s obrovskou maľbou.

Pri nej už boli pripravené dve stoličky. „Tu by sme to mohli nakrúcať. Páči sa Vám to?“ spýtal sa kameramana jeden z najbohatších ľudí Slovenska. 

Ľuďom z nášho tímu sa miesto nakrúcania páčilo, a tak začala príprava na reláciu roka. 

Zatiaľ čo tím pripravoval techniku a osvetlenie, moderátor so svojím nezvyčajným respondentom prebrali dramaturgiu. Po asi 20-tich minútach prípravy dal kameraman signál na úvodné slovo.

Po úvodnom slove a krátkom predstavení moderátor Ivan Mego ohlásil tému, na ktorú čakajú diváci v súvislosti so Zoroslavom Kollárom vari najviac.

„V druhej polovici tohto rozhovoru sa dostaneme aj k videám s názvom Pozdrav Borisovi Kollárovi, Jánovi Budajovi či Richardovi Sulíkovi, ktoré už na YouTube videli státisíce ľudí. Začal by som ale tým, že až doteraz ste verejnosti neboli až tak známy, ale ak sa niekde o vás niečo napíše, tak je to to, že ste bohatý podnikateľ, vaše meno figuruje v takzvaných mafiánskych zoznamoch medzi piťovcami, ste spájaný s konkurznou mafiou a ste konkurzný právnik. Tak poďme poporiadku…,“ odštartoval moderátor úvodným príhovorom nakrúcanie rozhovoru s advokátom, odsúdeným za korupciu v kauze bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, Zoroslavom Kollárom.

Rozhovor pod historickou maľbou začal jasnou otázkou. „V roku 2019 sa vaše meno objavilo v rebríčku 100 najbohatších Čechov a Slovákov so 143-miliónovým majetkom. Je to tak? A ako ste k takému majetku prišli?“

V tej chvíli začal Zoroslav Kollár s kamennou tvárou odpovedať na jednu otázku za druhou.

Tie sa týkali prepisu miliónového majetku na blízkych, konkurznej mafie, mafiánskych zoznamov či kontaktov s obávanými piťovcami, ale aj stretnutí s mafiánskymi bossmi, korupcie na súdoch, obchodu s nelegálnymi cigaretami a, samozrejme, videí s názvom – Pozdrav Borisovi Kollárovi, Richardovi Sulíkovi či Jánovi Budajovi.

Prečo sa Zoroslav Kollár rozhodol nakrúcať videá so závažnými informáciami? Vyhlásil vojnu všetkým, koho vo videách spomína? Odkiaľ má závažné informácie, ktoré publikuje? Čo chce videami dosiahnuť? Kedy s nakrúcaním „pozdravov“ skončí?

Týmto, ale aj iným, otázkam z úst moderátora Ivana Mega, sa Zoroslav Kollár nevyhol.

A ako Zoroslav Kollár na otázky reagoval a odpovedal? Pozri si celý rozhovor v relácii Na Stope s Ivanom Megom a dozvieš sa odpoveď.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá