Mnohí to netušia, no za týmito značkami alkoholu stoja známe celebrity

  • Zdá sa, že biznis s alkoholom je naozaj návykový
  • Púšťa sa doň množstvo známych tvárí počnúč športovcami, končiac kapelami
  • Toto je výber tých najznámejších
cem (1)
wikimedia.org- Nicolas Genin
  • Zdá sa, že biznis s alkoholom je naozaj návykový
  • Púšťa sa doň množstvo známych tvárí počnúč športovcami, končiac kapelami
  • Toto je výber tých najznámejších

George Clooney

Okrem toho, že George Clooney je svetoznáma hollywoodska ikona, je tiež známy aj pre svoju humanitárnu prácu a politický aktivizmus. Málokto však vie, že je spoluzakladateľom úspešnej značky tequily Casamigos. Tú sa však  rozhodol predať spoločnosti s alkoholickými nápojmi Diageo a to za necelých 90 miliónov eur, čo je v prepočte  viac ako 99 miliónov dolárov.

For our 5- year anniversary we are serving up incredible @casamigos tequila flights for only $25. This offer only last until the end of August, don’t miss out.

Posted by Buho Cocina y Cantina on Wednesday, August 21, 2019

„Ak by ste sa nás pred rokom opýtali, či vlastníme miliardovú spoločnosť, nemyslím si, že by sme odpovedali áno. Celá táto záležitosť znamená, že Diageo verí v nás a my veríme v Diageo. Zo spoločnosti neodchádzame, stále bude súčasťou Casamigos. K začiatku novej kapitoly si dnes rovno dáme jeden pohárik. Alebo možno dva,“ vysvetľoval George Colloney pre portál CNBC International.

Kapela Slipknot 

Metalová kapela Slipknot sa rozhodla prekvapiť svojich fanúšikov netradičnou novinkou. Kapela si totižto vytvorila svoju vlastnú značku whisky, ktorú pomenovali No 9 Iowa Whiskey. Na prípravách spolupracovali s miestnou rodinnou firmou Cedar Ridge Distillery. Príchod nového destilátu na trh oznámili v krátkom Youtube videu.

Conor „The Notorious“ McGregor 

Vlastnou značkou whisky  s názvom PROPER NO. TWELVE sa už môže pochváliť aj kontroverzná hviezdy UFC – Conor McGregor. Namiešanie tej správnej chute mu trvalo až tri roky. Je pomenovaná podľa jeho rodiska, štvrte Crumlin, s oblastným kódom 12, v meste Dublin, kde sa tiež destiluje, zreje a plní do fliaš. Spustenie predaja v Írsku spôsobilo ošiaľ, a tak bol jej predaj limitovaný na 2 kusy na osobu.

Over $1b generated in Whiskey sales in my first year!Like it or not, there is a new King in [email protected], liquid sunshine!

Posted by Conor McGregor on Friday, May 3, 2019

Známy zápasník však už medzičasom stihol urobiť svojej značke alkoholu pomerne zlé meno. Zamestnanci írskej krčmy na Floride totiž natočili video, na ktorom lejú Conorovu whisky do záchoda. Informoval o tom írsky Idependent. Má ísť o reakciu na jeho nebezpečné, pohoršujúce a agresívne správanie, ktoré ohrozuje okolie. Len nedávno sa odohral agresívny incident, pri ktorom zápasník MMA udrel v bare staršieho muža, keď odmietol ponúkaný drink Conorovej whisky.

David Beckham 

Pod vlastnou značkou alkoholu je už pár rokov podpísaný aj futbalista David Beckham. Nakoľko pochádza z Veľkej Británie, nebude zrejme žiadnym prekvapením, že na trh uviedol vlastnú značku škótskej whisky s názvom Haig Club.

Futbalová hviezda nič nepodcenila, nakoľko svoju whisky necháva páliť v tej najlepšej škótskej pálenici Cameronbridge. Následne je stáčaná do nevšedných fliaš z modrého skla, ktoré pripomína skôr flakón na kolínsku ako tradičnú fľašu na nápoj gentlemenov.

Drake 

Späť na scéne je aj jeden z veľkých hráčov na trhu s luxusnými destilátmi Brent Hocking. A svoje sily spojil opäť s rapperom Drakom, informoval RobbReport.

Drake & Virginia Black Whiskey to launch initial public offering http://bit.ly/2CYfRaM via @billboard

Posted by V Sheree Williams on Friday, January 19, 2018

Bret Hocking sa v minulosti preslávil predovšetkým originálnymi destilátmi, v roku 2009 išlo o Deleon Tequilu, o sedem rokov neskôr dobyl svet svojou Virginia Black Decandent American Whiskey. Práve s whisky spojil svoje meno aj Drake. Niekoľkonásobný držiteľ Grammy sa potom na základe pozitívnych skúseností rozhodol reagovať na novú výzvu.

Posted by LIT Culture on Friday, January 11, 2019

Výzvou sú dva druhy šampanského skryté pod názvom Mod Sélection. V prvom prípade sa jedná o ružové šampanské, v druhom o cuvée špičkových vín. Bret Hocking v tejto súvislosti hovorí o prirodzenom vývoji. Ostatne, slávnu tequilu DelLeón nechal ako jeden z vôbec prvých zrieť po dobu desiatich rokov v sudoch po vínach Sauternas. Kým dnes možno hovoriť o bežnom postupe, pred desiatimi rokmi sa jednalo o počin z kategórie revolučných.

zdroj: cnbc.com, slipknotwhiskey.com, independent.ie, robbreport.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech